Elementor to najlepszy website builder dla WordPress dostępny na rynku.

Wtyczka WordPress, która pozwala na budowanie stron bez znajomości HTML i CSS. Elementor zamienia twoją wizję w działającą stronę www w kilka chwil. Upraszcza on proces projektowania i wdrażania strony www, zamieniając kreatywne pomysły w pełni użyteczną witrynę. Doceniany jest przez swój niezwykle intuicyjne UI, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczony web developer.

Całość działa na zasadzie drag and drop. Wybierasz interesującą cię funkcję z czytelnej listy i przeciągasz na stronę. Dostępne są liczne opcje graficzne, które pozwolą zamieniać nudny layout w piękną i angażującą treść.

Nie przejmuj się, więc jeśli pojęcie back-end jest ci obce. Teraz każdy może tworzyć piękne strony WordPress, bez dodatkowego kodowania.

To idealne narzędzie dla każdego, kto ma do czynienia z administracją i edycją treści na WordPress. Elementor to najlepszy na świecie kreator stron internetowych WordPress. To tzw. Page Builder lub visual Builder. Plugin o niezwykłych możliwościach.

Czym jest Elementor?

Oprócz tego, co wspomnieliśmy we wstępie, Elementor definiują jego funkcje. Cała masa, której nie sposób w pełni wymienić. Krótką, subiektywną listę znajdziesz w dalszej części wpisu.

Cel, jaki postawili sobie jego twórcy, jest prosty. Uprościć do maximum proces tworzenia strony WordPress. W największym możliwym stopniu wyeliminować konieczność posługiwania się kodem HTML i CSS. Tak, by osoby, które chcą prowadzić własną stronę internetową, nie były niczym ograniczone. Nawet brakiem specjalistycznych umiejętności. Gotowymi rozwiązaniami, szablonami, motywami czy samym edytorem WordPress Gutenberg.

Można by się zastanawiać, co w takim razie może zyskać na takim uproszczeniu agencja interaktywna? Wbrew pozorom, bardzo wiele. Od lat każdą naszą nową stronę www wyposażamy w ten website builder. Takie rozwiązanie przede wszystkim doceniają nasi klienci. Są bowiem oni uniezależnieni od kogokolwiek. Drobne zmiany, korekty tekstów i zdjęć, a nawet całkowicie nowy layout. Wszystko to mogą zrobić sami, jeśli tylko mają na to ochotę. Zgłaszanie niektórych zmian, często zajmuje więcej czasu niż szybka interwencja we własnym zakresie. Nasi klienci doceniają taką możliwość. 

Jeśli to Cię wciąż nie przekonuje, to jest pewna liczba, która robi wrażenie na każdym. 5 milionów. Tylu użytkowników skorzystało już z tego narzędzia. Co więcej, wynik ten stale rośnie.

Przejdźmy teraz do omówienia głównych funkcji i możliwości tego bulidera.

Jakie funkcje oferuje najlepszy na świecie Website Builder?

Autorzy programu udostępnili jego dwie wersje — Free i Pro. Już w wersji podstawowej, Elementor Free udostępnia podstawowe funkcje budowy i edycji stron www. Co należy podkreślić, możesz ją pobrać całkowicie za darmo. Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie producenta. Tam też porównasz możliwości obu wersji. O Elementor Pro piszemy w dalszej części wpisu.

A teraz konkrety. Ciężko będzie opisać tutaj je wszystkie. Wybierzemy jednak te, które zdaniem specjalistów z agencji interaktywnej crear są kluczowe.

Poznaj nasze realizacje

Edytor Drag & Drop.

Rewelacja dla każdego, kto nie miał styczności z kodem HTML. Całą stronę www budujesz niczym z klocków. Zrobisz to, przeciągając kolejne elementy z listy dostępnych widgetów. Prosto w odpowiednie miejsce na stronie. Niezwykle przyspiesza to pracę koncepcyjną i projektową. W kilka chwil zobaczysz to, co jeszcze przed chwilą było tylko w twojej wyobraźni.

Landing Page i Popup Builder

Twórz skuteczne i piękne narzędzia marketingowe. W kilka minut możesz zaprojektować Landing Page i stronę sprzedażową dla swoich produktów i usług. Dodatkowo dostępny Popup Builder daje Ci jeszcze większe możliwości marketingowe. Za jego pomocą zaproponujesz kupon promocyjny lub zbudujesz własną listę mailingową.

Zaawansowane formularze.

Nie tylko zbierzesz istotne dla Ciebie informacje, ale zrobisz to ze stylem. Wygląd każdego formularza możesz edytować w dowolny sposób. W kreatorze dostępne są pola, dla różnych rodzajów danych.  Zbudujesz więc listę marketingową, zbierzesz rezerwacje lub poprosisz o pozostawienie innych danych.

Nowością są formularze wieloetapowe, które kro po kroku prowadzą przez cały proces. Zbieraj dane bezpośrednio z własnej strony WordPress!

Responsywność z pełnym wsparciem.

Wygodne przełączanie się pomiędzy wersją mobilną strony (telefon, tablet) a tą na komputery (desktop). W kilka sekund dostosujesz każdy element witryny do różnych urządzeń. Nie opuszczania czy przeładowywania głównego widoku projektu. Każdy, niepasujący do wielkości ekranu fragment możesz ukryć dla wybranej rozdzielczości. Projektuj w pełnym RWD.

Podgląd historii i Nawigator.

A gdybyś w jakimś momencie wprowadzania na stronie www zmian, zmienił zdanie? Nic straconego. I to dosłownie. Elementor umożliwia powrót do wersji projektu sprzed zmian. Wygodny pogląd historii pozwoli z łatwością wrócić do właściwego momentu. Jakby tego wszystkiego było mało, kolejnym ułatwieniem w pracy nad stroną jest nawigator. Niczym lista warstw pokazuje kolejne sekcje, z których zbudowałeś witrynę. Nawigowanie po całym projekcie jest szybkie i precyzyjne.

Liczne Integracje.

Jaką ostatnią zaletę, wymienimy listę aplikacji, serwisów i platform zintegrowanych i wspieranych przez Elementor:

  • narzędzie marketingowe (Sendinblue, MailChimp, GetResponse, Zapier)
  • wtyczki WordPress (WooCommerce, Yoast, Rank Math) 
  • sieci społecznościowe (Facebook SDK, YouTube, Google Maps, slack, discrod)
  • i inne (Adobe Fonts, Google Fonts, Fontawesome, reCAPTCHA)

Elementor WordPress to duet, który pokocha każdy web designer.

Wtyczka Polylang WordPress to ciekawa alternatywa dla WPML.

Skąd bierze się ten zachwyt wśród projektantów stron www? Przyczyna jest prosta. Aby wprowadzać zmiany na stronie, a nawet zbudować ją w całości, nie trzeba umiejętności kodowania. Możesz w ogólne nie znać HTML, aby tworzyć spektakularne witryny. Chociaż zachęcamy wszystkich do poznania go na przynajmniej podstawowym poziomie :). 

A więc wolność tworzenia i niezależność do kodowania. To tajemnica tak wielkiego sukcesu Elementora. Budowanie stron internetowych nigdy nie było prostsze. Każdy grafik, bloger, drobny przedsiębiorca może teraz samemu wprowadzać zmiany na własnej witrynie. Jeszcze do niedawna wymagało to pracy kilku specjalistów. Z Elementor nie pochłania to dużo czasu ani pieniędzy.

Jako ciekawostkę dodamy, że strona, na której właśnie się znajdujesz, powstałą dzięki Elementor Pro.

Kreator stron www z pełnym wsparciem WordPress.

Narzędzie od początku projektowane do współpracy z WordPress CMS. Stąd tak wiele integracji i szerokie wsparcie szablonów i rozszerzeń.

Jak już wiesz, Elementor to przede wszystkim wtyczka WordPress. Jest więc ona w pełni zintegrowana z tym najpopularniejszym systemem CMS na świecie. To dlaczego jest on numerem jeden, dowiesz się ze wpisu w całości poświęconemu WordPress.

W przeciwieństwie do innych kreatorów stron typu wix.com tutaj masz pełną władzę. Strona zainstalowane jest na silniku WordPress, dzięki czemu jesteś jej całkowitym właścicielem. Nie masz narzuconych żadnych wymogów i ograniczeń. 

Cena i różnice pomiędzy wersję Free a Elementor Pro.

Producenci oferują na swojej stronie dwa rodzaje licencji. W wersji podstawowej Elementor oferowany jest bezpłatnie. Pozwala ona na tworzenie i edycją podstawowych elementów jak nagłówki, obrazki, przyciski. Jest tego znacznie więcej. Pełną listę znajdziesz na oficjalnej stronie. Należy jednak zaznaczyć, że wersja ta nie daje dostępu do wszystkich możliwości. 

Prawdziwa zabawa zaczyna się w wersji PRO. Otrzymujemy w niej wszystkie dostępne funkcje, olbrzymi katalog szablonów, zaawansowane formularze i WooCommerce Builder.

Tworzenie strony w Elementor
Praca nad stroną Elementor

Elementor Pro cena.

No dobra, ale ile kosztuje to wszystko? Odpowiadamy od razu — wbrew pozorom nie tak wiele. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości i kompleksowość tej wtyczki, można nawet powiedzieć, że jest tanio. Konkretnie, jak podaje oficjalna strona Elementor Pro cena w rocznej licencji to $49. W pakiecie ze wszystkimi udogodnieniami, w tym darmowe szablony WordPress. Jeśli więc samumu chcesz się podjąć budowy własnej strony, otrzymujesz wszystko, czego Ci potrzeba. A nawet znacznie więcej.

Jeśli jednak szukasz profesjonalistów i chcesz zlecieć to zadanie komuś doświadczonemu — napisz do nas. Agencja interaktywna crear oferuje tworzenie stron WordPress i sklepów WooCommerce. Jeśli jesteś zainteresowany kosztem strony www wraz z Elementor Pro — przeczytaj, ile kosztuje strona internetowa. Nie polecamy zakupu pojedynczych licencji na allegro. Odsprzedaż taka jest niezgodna z regulaminem producenta. Może to ograniczyć wsparcie zakupionego produktu w przyszłości.

A teraz coś dla entuzjastów prowadzenia sprzedaży online. Wraz z wersją Elementor PRO otrzymujesz WooCommerce Builder. Potężne narzędzie do edycji sklepów www.

Idealny dla eCommerce. Twój sklep internetowy pokocha Elementor WooCommerce.

Na osobny akapit zasługują również funkcje związane z eCommerce. Próbując budować sklep internetowy WooCommerce samemu, szybko przekonasz się, że nie jest to takie łatwe. Dostosowanie wyglądu witryny do swoich potrzeb może sprawić nielada kłopot.

Pomimo, że sklep na WordPRess to doskonała platforma do prowadzenia sprzedaży online. To jego edycja może sprawić kłopot. Szczególnie osobom nie znającym HTML i CSS. Na szczęście i tu z pomocą przychodzi Elementor. Tym razem wersja Pro jest koniecznością. Tylko w tym pakiecie zawaerte są narzędzia do budowania elementów sklepu eCommerce.

A konkretnie WooCommerce Builder. Edytor do budowania sklepów na platformie WordPress. Zawiera on wszystkie udogodnienia opisane wcześniej + znacznie więcej. Dodawanie nowych produktów, projektowanie koszyka zamówień, zjawiskowe prezentacje oferowanych towarów. Pokreślamy więc, że Elementor Pro to nie tylko strony, ale też sklepy internetowe.

Elementor templates to darmowe szablony WordPress.

Już w podstawowej, darmowej licencji dostajesz dostęp do ponad 30 profesjonalnych szablonów. Możesz z nich korzystać bez ograniczeń. To piękne projekty, przygotowane przez specjalistów w dziedzinie Web Design. Masz więc bezpłatny dostęp do gotowych rozwiązań. W kilka minut możesz zamienić template na w pełni funkcjonalną, profesjonalną stronę internetową.  

A gdy 30 projektów to za mało, jest ich więcej. Posiadając Elementor Pro, dostajesz dostęp do jeszcze większej ilości szablonów. I to znacznie, bo do ponad 300! Możesz więc przebierać do woli, nie wydając dodatkowych pieniędzy na inne, profesjonalne szablony.

Elementor themes. Zdefiniuj kluczowe elementy strony internetowej.

Od wersji Elementor 3.2 mamy możliwość samodzielnego definiowania 

Wraz z wersją 1.32 otrzymaliśmy zintegrowany theme-builder. To jeszcze łatwiejszy sposób do tworzenia kluczowych elementów strony, takich jak header, footer czy pojedynczy post.

Gdyby tego było mało, z łatwością dogramy inne rozwiązania. Jak Astra, Hello czy też Layers. A to jedynie początek długiej listy tematów współpracujących z Elementor. Nie ma więżadnychch ograniczeń. Możesz skorzystać ze swojego ulubionego rozwiazania, lub też gotowego, otrzymywanego wraz z instalacją rozszerzenia.

Themeforest i inne szablony stron WordPress.

Nie musisz ograniczać się jedynie do szablonów oferowanych przez deweloperów Elementora. W sieci roi się od profesjonalnych motywów, zarówno tych darmowych, jak i płatnych. Na popularnych serwisach za niewielką kwotę możesz kupić gotowy, profesjonalny projekt.

FAQ - pytania i odpowiedzi.

Podstawowa wersja jest do pobrania za darmo. Płatna wersja (PRO) to wydatek od $49 rocznie. Aktualne ceny i promocje znajdziesz na https://elementor.com/pricing/

Tak. Wykorzystujemy go do budowania większości naszych stron na WordPress oraz sklepów WooCommerce. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość samodzielnej edycji strony bez naszego udziału.

Koszt wykorzystania Elementora w projekcie nie ma większego wpływu na cenę całej strony. Decydują o tym inne, indywidualne czynniki. Jeśli jednak interesuje Cię, ile możesz wynosić przybliżony koszt strony, zobacz wpis ile kosztuje strona internetowa.

Nie. Jednak znajomość podstaw HTML i CSS znacznie ułatwi Ci pracę. Nie jest jednak konieczna do sprawnej obsługi programu.

Kreator ten posiada bibliotekę profesjonalnie przygotowanych szblonów stron. Są one dostępne bezpłatnie w ramach pakietu PRO.

Tak. Jednak do obsługi sklepów internetowych WooCommerce wymagana jest wersja PRO.
Oceń artykuł:
[ocen: 10 średnia: 4.1]

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Spis treści

Scroll to Top

Formularz ofertowy

Już tylko kilka prostych odpowiedzi dzieli Cię od otrzymania oferty.

Czego dotyczyć ma zlecenie?