Elementor to wszystko, czego potrzebujesz do budowy strony WordPress.

Wtyczka WordPress, która pozwala na budowanie stron bez znajomości HTML i CSS. Elementor zamienia twoją wizję w działającą stronę www w kilka chwil. Upraszcza on proces projektowania i wdrażania strony www, zamieniając kreatywne pomysły w pełni użyteczną witrynę. Doceniany jest przez swój niezwykle intuicyjne UI, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczony web developer.

Całość działa na zasadzie drag and drop. Wybierasz interesującą cię funkcję z czytelnej listy i przeciągasz na stronę. Dostępne są liczne opcje graficzne, które pozwolą zamieniać nudny layout na angażującą treść.

Nie przejmuj się, więc jeśli pojęcie back-end jest ci obce. Teraz każdy może tworzyć piękne strony WordPress, bez dodatkowego kodowania.

To idealne narzędzie dla każdego, kto ma do czynienia z administracją i edycją treści na WordPress. Elementor to najlepszy na świecie kreator stron internetowych WordPress. To tzw. Page Builder lub visual Builder. Plugin o niezwykłych możliwościach.

Czym jest Elementor?

Oprócz tego, co wspomnieliśmy we wstępie, Elementor definiują jego funkcje. Cała masa, której nie sposób w całości wymienić. Krótką, subiektywną listę znajdziesz w dalszej części wpisu.

Cel, jaki postawili sobie jego twórcy, jest prosty. Uprościć do maximum proces tworzenia strony WordPress. W największym możliwym stopniu wyeliminować konieczność posługiwania się kodem HTML i CSS. Tak by osoby, które chcą prowadzić własną stronę internetową, a nie mają takich umiejętności, nie byli niczym ograniczeni. Gotowymi rozwiązaniami, szablonami, motywami czy samym edytorem WordPress Gutenberg.

Można by się zastanawiać, co w takim razie może zyskać na takim uproszczeniu agencja interaktywna? Wbrew pozorom, bardzo wiele. Od lat każdą naszą nową stronę www wyposażamy w ten website builder. Takie rozwiązanie przede wszystkim doceniają nasi klienci. Są bowiem oni uniezależnieni od kogokolwiek. Drobne zmiany, korekty tekstów i zdjęć, a nawet całkowicie nowy layout. Wszystko to mogą zrobić sami, jeśli tylko mają na to ochotę. Zgłaszanie niektórych zmian, często zajmuje więcej czasu niż szybka interwencja we własnym zakresie. Nasi klienci doceniają taką możliwość. 

Jeśli to Cię wciąż nie przekonuje, to jest pewna liczba, która robi wrażenie na każdym. 5 milionów. Tylu użytkowników skorzystało już z tego narzędzia. Co więcej, wynik ten stale rośnie.

Przejdźmy teraz do omówienia głównych funkcji i możliwości tego bulidera.

Jakie funkcje oferuje najlepszy na świecie Website Builder?

Autorzy programu udostępnili jego dwie wersje — Free i Pro. Już w wersji podstawowej, Elementor Free udostępnia podstawowe funkcje budowy i edycji stron www. Co należy podkreślić, możesz ją pobrać całkowicie za darmo. Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie elementor.com. Tam też porównasz możliwości obu wersji. O Elementor Pro piszemy w dalszej części wpisu.

A teraz konkrety. Ciężko będzie opisać tutaj je wszystkie. Wybierzemy jednak te, które zdaniem specjalistów z agencji interaktywnej crear są kluczowe.

Edytor Drag & Drop.

Rewelacja dla każdego, kto nie miał styczności z kodem HTML. Całą stronę www budujesz niczym z klocków. Zrobisz to, przeciągając kolejne elementy z listy dostępnych widgetów. Prosto w odpowiednie miejsce na stronie. Niezwykle przyspiesza to pracę koncepcyjną i projektową. W kilka chwil zobaczysz to, co jeszcze przed chwilą było tylko w twojej wyobraźni.

Landing Page i Popup Builder

Twórz skuteczne i piękne narzędzia marketingowe. W kilka minut możesz zaprojektować Landing Page i stronę sprzedażową dla swoich produktów i usług. Dodatkowo dostępny Popup Builder daje Ci jeszcze większe możliwości marketingowe. Za jego pomocą zaproponujesz kupon promocyjny lub zbudujesz własną listę mailingową.

Zaawansowane formularze.

Nie tylko zbierzesz istotne dla Ciebie informacje, ale zrobisz to ze stylem. Wygląd każdego formularza możesz edytować w dowolny sposób. W kreatorze dostępne są pola, dla różnych rodzajów danych.  Zbudujesz więc listę marketingową, zbierzesz rezerwacje lub poprosisz o pozostawienie innych danych.

Nowością są formularze wieloetapowe, które kro po kroku prowadzą przez cały proces. Zbieraj dane bezpośrednio z własnej strony WordPress!

Przewiń do góry