Co to jest WordPress? Wszystko co na początek powinieneś o nim wiedzieć.

Jeśli szukasz informacji na temat WordPressa to zapewne rozważasz utworzenie własnej strony internetowej lub modyfikacje tej posiadanej. Dobrze zatem trafiłeś. WordPress jest najprostszym, najbardziej popularnym sposobem na stworzenie własnej strony internetowej, bloga czy sklepu internetowego. Statystyki podają, że 38% stron w internecie stanowią te zbudowane własnie na tym CMS-ie. Ale co to właściwie jest?

Kilka słów o oprogramowaniu, które zmieni twoje życie.

Na nieco bardziej technicznym poziomie, WordPress jest systemem zarządzania treścią typu open source, co oznacza, że każdy może używać lub modyfikować jego oprogramowanie za darmo. System zarządzania treścią jest w zasadzie narzędziem, które ułatwia zarządzanie treścią twojej strony internetowej bez konieczności posiadania wiedzy na temat programowania. W rezultacie budowanie strony www jest dostępne dla każdego, nawet dla osób, które nie są programistami.

WordPress to oprogramowanie pozwalające na zarządzanie otwartym kodem źródłowym, które jest zbudowane tylko po to, aby ułatwić tworzenie i edycję własnych stron internetowych.

Aby zacząć niego korzystać, logujesz się do swojego pulpitu, a stamtąd możesz tworzyć nowe strony, pisać posty na blogach, aktualizować wygląd graficzny strony i wiele więcej.
 
Główną zaletą korzystania z tej platformy jest to, że nie potrzebujesz żadnych umiejętności kodowania, aby umieścić swoje treści w sieci. WordPress wykorzystuje bazę danych do przechowywania i organizowania wszystkich swoich danych, od treści w swoich postach i stronach do kont użytkowników i adresów URL witryn, To robi wszystko za Ciebie. To jest to, co sprawia, że jest to tak szybkie, potężne narzędzie do publikowania online.
WordPress to idealny sposób na założenie strony internetowej.

System zarządzania treścią (CMS) o potężnych możliwościach jest na wyciagnięcie ręki.

Jak już wspomniano, WordPress jest systemem zarządzania treścią (w skrócie CMS). Aby jednak zrozumieć, co to naprawdę oznacza, musisz najpierw zrozumieć co to jest strona internetowa i jak działa. 
 
Kiedy wpisujesz w przeglądarkę internetową (np. Chrome, Firefox czy Safari) adres strony www, Twój komputer łączy się za pośrednictwem internetu z innym komputerem (zwanym serwerem) i prosi o pokazanie kodu zapisanego na tym komputerze w podanej lokalizacji (tj. adresie strony internetowej). Następnie przeglądarka ładuje ten kod i pokazuje odpowiednią stronę internetową, na której kod został utworzony. 
 
Ważne jest tutaj, w jaki sposób ten kod został zapisany w danej lokalizacji na serwerze: ktoś – lub coś – tam go umieścił. Można to było zrobić na dwa sposoby:
 1. ktoś napisał kod ręcznie i wgrał go na serwer ręcznie, lub
 2. zrobiono to za pomocą Systemu Zarządzania Treścią (CMS).

CMS jest to oprogramowanie, które pozwala komuś szybko i łatwo zarządzać całym kodem na serwerze, który łączy się z wyświetlaniem stron internetowych - wszystko za pomocą łatwego do zrozumienia, przyjaznego dla człowieka interfejsu, który tworzy i edytuje kod w jego imieniu.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. WordPress Jako CMS napisze – i będzie zarządzał – całym tym skomplikowanym kodem dla Ciebie, pozwalając Ci na publikację dowolnej treści bez konieczności martwienia się o to, co dzieje się w tle (tj. na serwerze).
 
WordPress jest więc aplikacją (czyli kawałkiem oprogramowania), która pozwala zwykłym ludziom tworzyć, edytować i zarządzać własnymi stronami internetowymi za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu.
Zarządzanie treścią strony nie wymaga znajomości programowania.
System zarządzania treścią (CMS) daje użytkownikom intuicyjny interfejs do dodawania i modyfikowania treści na stronie internetowej. Wszystkie treści pojawiające się na stronie WordPressa, od tekstu po elementy wizualne, są tworzone i optymalizowane za pomocą jego CMS-a. To pojedyncze oprogramowanie służy jako serce strony internetowej, dostarczając użytkownikom narzędzi do aktualizacji wyglądu ich treści cyfrowych bez żadnego szkolenia technicznego.
 
Oprogramowanie CMS daje Ci możliwość zbudowania własnej strony internetowej i dopasowania jej do własnych potrzeb. Nie musisz już czekać, aż programiści zaktualizują Twoje strony lub naprawią drobny błąd. Samodzielnie możesz publikować i zmieniać zawartość swojej strony oraz ją rozbudowywać. Ten proces pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, jednocześnie dając Ci pełną kontrolę nad stroną internetową.

Strony internetowe WordPress są wyjątkowo łatwe w edycji.

WordPress daje właścicielom firm, blogerom i wydawcom pełne możliwości budowania, publikowania i zarządzania ich treścią. Dzięki swojemu prostemu interfejsowi, oprogramowanie to jest idealne dla użytkowników nie posiadających wiedzy programistycznej. Łatwość użytkowania to dopiero początek. Deweloperzy opublikowali tysiące motywów WordPressa, wtyczek i widgetów, które pozwalają dopasować strone do twoich potrzeb. 

WordPress posiada prosty interfejs użytkownika, który ułatwia dostęp do strony internetowej.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym technikiem, czy zupełnym nowicjuszem komputerowym, obsługa tego systemu nie bedzie dla Ciebie żadnym problem. Platforma WordPress została zaprojektowana tak, aby wyeliminować problemy, z jakimi borykają się właściciele firm i autorzy publikacji internetowych. Jest nie tylko potężna, ale także pełna opcji, które przemawiajązarównto do początkujących i profesjonalistów.
 
To oprogramowanie nie wymaga zaawansowanej wiedzy komputerowej, aby dodać i edytować swoje treści, a pobieranie nie jest konieczne, ponieważ obsługujesz wszystko w przeglądarce. Co najlepsze, zamiast płacić za webmasterów, możesz zająć się swoją stroną we własnym zakresie. Możesz nawet przyznać dostęp wielu użytkownikom do zarządzania stroną lub sekcją treści, jeśli wolisz dzielić się pracą.
Intuicyjna obsługa dzięki panelowi administracyjnemu.

Co czyni WordPress wyjątkowym systemem zarządzania treścią?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć w WordPressie jest to, że jest to oprogramowanie typu open source. Oznacza to, że platforma nie jest ograniczona prawem autorskim ani znakiem towarowym i jest dostępna dla każdego, kto może ją pobrać i zmodyfikować (na zasadach tzw. Powszechnej Licencji Publicznej GNU).

Co więcej, oznacza to, że WordPress Core jest stale rozwijany i utrzymywany przez międzynarodową społeczność.

Jest to świetna wiadomość dla Ciebie jako użytkownika z wielu powodów:
    – Platforma jest (i zawsze będzie) wolna w użyciu.
    – Wiele bezpłatnych i tanich narzędzi jest tworzonych do użytku z WordPressem
    – WordPress został zaprojektowany przez swoją społeczność tak, aby był przyjazny dla użytkownika i posiadał funkcje najbardziej potrzebne twórcom stron internetowych.
    – Masz dużą swobodę w tym, w jaki sposób decydujesz się używać i wchodzić w interakcje z oprogramowaniem i możesz modyfikować je w dowolny sposób za pomocą kodowania i innych narzędzi.
 
Fakt, że WordPress jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, umożliwił mu stworzenie silnej, zróżnicowanej społeczności współpracowników i entuzjastów, którzy regularnie zbierają się na WordCamps na całym świecie.

WordPress jest niezwykle popularną platformą, a to sprawia, że otrzymanie pomocy, kiedy jej potrzebujesz, jest na prawdę łatwe.

Możesz znaleźć mnóstwo dokumentacji online, fora, blogi poświęcone WordPressowi, dedykowane kursy i wiele innych. Bez względu na to, co próbujesz zrobić, jest szansa, że ktoś inny zrobił to wcześniej i może ci pomóc.
 
Oczywiście, WordPress nie jest tylko dla początkujących!
Piękno CMSa polega na tym, że jest on w stanie skalować się wraz z jego użytkownikami. Gdy dowiesz się o platformie i zdobędziesz nową wiedzę techniczną i umiejętności, będziesz mógł robić coraz więcej z WordPressem. Możesz tworzyć i prowadzić prosty blog, ale możesz również projektować duże, złożone strony internetowe dla firm i sklepów internetowych. 

Co to jest strona WordPress? Jakie rodzaje stron internetowych można stworzyć na tym CMS-ie?

WordPress powstał jako oprogramowanie do prowadzenia blogów, jednak wraz z czasem okazało się, że świetnie sprawdza sie do tworzenia stron internetowych różnego typu. Stały rozwój tego oprogramowania i jego dostępność sprawiło ze stał sie jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią na świecie.
 
Obecnie, dzięki zmianom w kodzie źródłowym, a także ogromnemu systemowi dodatkowych wtyczek i motywów WordPressa, za pomocą WordPressa można stworzyć każdy rodzaj strony internetowej.

WordPress nie tylko zasila ogromną liczbę stron biznesowych i blogów, ale jest również najbardziej popularnym sposobem na stworzenie sklepu internetowego.

Dzięki WordPressowi możesz tworzyć:
 • Strony biznesowe – Wiele przedsiębiorstw korzysta z obecności w Internecie w postaci własnej strony internetowej. Jeśli Twoja firma potrzebuje strony internetowej dla klientów, aby dowiedzieć się o Twojej firmie i o tym, co masz do zaoferowania, WordPress jest doskonałą opcją. Klienci mogą się z Tobą skontaktować, poprosić o wycenę, umówić się na spotkanie i wiele więcej.
 • Sklepy internetowe – Strona e-commerce pozwala na sprzedaż towarów lub usług online i pobieranie za nie płatności za pomocą systemu płatności online. Sklep możesz zbudować dzięki zainstalowaniu dodatkowej wtyczki WooCommerce. Dzięki temu możesz rozszerzyć domyślną funkcjonalność WordPressa i mieć sklep internetowy na swojej stronie www.
 • Blog – Blog jest szczególnym rodzajem strony internetowej poświęconej dzieleniu się przemyśleniami, zdjęciami, recenzjami, tutorialami, przepisami kulinarnymi czy wspomnieniami z podróży. Blogi to strony poświęcone dzieleniu sie wiedza na jakiś temat.
 • Portfolio – Pokaż swoje prace, umiejętności projektowe i wiele więcej dzięki stronie portfolio zbudowanej na bazie WordPressa.
 • Fora internetowe – Strona internetowa forum może być pomocnym miejscem dla użytkowników do zadawania pytań lub dzielenia się poradami. Wierzcie lub nie, wiele stron forum działa na WordPressie.
 • E-learning – Studenci mogą brać udział w kursach online, śledzić swoje postępy, pobierać zasoby i wiele innych rzeczy ze strony e-learningowej. Dzięki specjalnemu rodzajowi wtyczki, możesz oferować kursy online ze strony internetowej WordPress.
 • Strony członkowskie – Strona członkowska pozwala na umieszczenie treści za paywallem lub loginem do konta. Aby uzyskać dostęp do stron lub postów, użytkownicy muszą się zalogować lub zapłacić za treść. WordPress może również obsługiwać strony członkowskie dzięki dodatkowym wtyczkom.
 • Strony eventowe – Organizujesz imprezę? WordPress ułatwia dzielenie się szczegółami wydarzenia i sprzedaż biletów.
 • Strona ślubna – Podziel się szczegółami swojego wielkiego dnia za pomocą strony internetowej zbudowanej na bazie WordPressa. Dzięki szerokiej gamie tematów ślubnych WordPressa, możesz szybko i łatwo stworzyć stronę internetową, na której umieścisz np. Listę prezentów czy formularz do potwierdzenia udziału w weselu.
 
Rzesze użytkowników na całym świecie potwierdzają, że WordPress posiada ogromne możliwości i nadaje się do stworzenia każdego rodzaju strony.

Jaka jest rożnica pomiędzy WordPress.org i WordPress.com?

WordPress.org to miejsce, gdzie możesz pobrać WordPress za darmo.
Jeśli dopiero zaczynasz pracę z WordPressem, musisz znać kilka podstawowych faktów. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org. Rozróżnienie tych dwóch systemów może być trudne szczególnie dla początkujących użytkowników.

WordPress.com jest hostowaną wersją WordPressa.

Najpierw musisz utworzyć konto, aby móc założyć blog lub stronę internetową. Najważniejsze informacje: 
 • URL strony internetowej lub domeny będzie zawierać słowo „WordPress”, czyli np. mojastrona.wordpress.com
 • Płatne aktualizacje obejmują: niestandardowe domeny, integracje Google Analytics, więcej miejsca w pamięci, możliwość dodania własnych wtyczek i tematów
 • WordPress.com jest własnością Automattic, firmy założonej przez jednego z oryginalnych twórców WordPressa, Matta Mullenwega.
 • WordPress.com to usługa płatna, nastawiona na zysk, która jest zasilana przez oprogramowanie WordPress.org. Jest to proste rozwiazanie, jednak decydując się na takie rozwiazanie tracisz wiele z elastyczności samego WordPressa.

WordPress.org jest miejscem, gdzie można pobrać oprogramowanie WordPress.

Najpierw musisz utworzyć konto, aby móc założyć blog lub stronę internetową. Najważniejsze informacje: 
 • URL strony internetowej lub domeny będzie zawierać słowo „WordPress”, czyli np. mojastrona.wordpress.com
 • Płatne aktualizacje obejmują: niestandardowe domeny, integracje Google Analytics, więcej miejsca w pamięci, możliwość dodania własnych wtyczek i tematów
 • WordPress.com jest własnością Automattic, firmy założonej przez jednego z oryginalnych twórców WordPressa, Matta Mullenwega.
 • WordPress.com to usługa płatna, nastawiona na zysk, która jest zasilana przez oprogramowanie WordPress.org. Jest to proste rozwiazanie, jednak decydując się na takie rozwiazanie tracisz wiele z elastyczności samego WordPressa.

Dlaczego warto wybrać właśnie ten system zarzadzania treścią?

Czy wiesz, ze blisko 40% stron internetowych jest zbudowanych na WordPress CMS? Taka popularność tego systemu powinnna być najlepszym dowodem, że jest to system dla Ciebie. WordPress posiada szereg zalet, które sprawiają że jest tak chętnie wybieranym systemem do budowani astron internetowych. Korzystają z niego zarówno małe strony jak i rozbudowane platformy. Wielu dużych graczy n rynku także korzysta właśnie z tego systemu m.in. Biały Dom czy Microsoft. 
Popularne strony zbudowane na WordPress.

WordPress jest bezpłatnym systemem CMS dostępnym na licencji typu open source.

Podstawową zaletą tego systemu jest to, że jest to całkowicie darmowe oprogramowanie. Dzięki temu nie ponosisz żadnych kosztów związanych z korzystaniem z WordPressa, nie musisz wykupować żadnej licencji co z tym idzie nie jesteś uzależniony od żadnej konkretnej firmy dostarczającej Ci oprogramowanie. Jedyne koszty to te związane z wykupieniem domeny i hostingu. Dodatkowo WordPress posiada wiele darmowych wtyczek, dzięki którym możesz go dowolnie rozbudowywać.

W każdej chwili możesz rozbudować swoją stronę www.

Nie potrzebujesz wiedzy programistycznej, aby łatwo modyfikować swoją stronę internetową dzięki ogromnemu systemowi tematów i wtyczek WordPressa. Motywy WordPress pozwalają na zmianę wyglądu twojej strony internetowej. Dzięki temu, że system ten jest otwarty i stale rozwijane przez programistów na całym świecie, istnieje wiele darmowych i płatnych motywów, które możesz wykorzystać do stworzenia strony www. Dodatkowo możesz skorzystać z licznych wtyczek WordPress, które pozwalają na zmianę funkcjonalności Twojej strony internetowej. Za pomoc pluginu możesz dodać formularz kontaktowy lub rozbudować stronę o sklep internetowy. Obecnie dostępnych jest ponad 50.000 darmowych wtyczek WordPressa i 5.000 darmowych motywów WordPressa, a także mnóstwo opcji premium. Wszystko to sprawia, że masz na prawie ogromne możliwości edycji swojej strony www. 

WordPress jest łatwy do zainstalowania.

Nie musisz być geniuszem technologicznym, aby stworzyć własną stronę internetową. WordPress został stworzony w taki sposób aby każdy mógł z niego z łatwością skorzystać. Jeśli możesz kliknąć kilka przycisków, to bez trudu możesz zainstalować WordPressa na swojej stronie. Obecnie większość dostawców hostingów oferuje możliwość reinstalacji WordPressa za Ciebie, tak aby twoja strona www była od razu gotowa do pracy. 

Nie ważne jaką stronę internetową potrzebujesz. Z WordPress stworzysz taką jaką zapragniesz.

WordPress posiada ogromne możliwości, pozwala na stworzenie praktycznie każdego rodzaju strony internetowej. Ale to nie wszystko. Twoja strona może także rozwijać się razem z rozwojem twojego biznesu. Nawet jeśli dzisiaj potrzebujesz prosta stronę wizytówkę, to nic nie stoi na przeszkodzie aby za jakiś czas rozbudować ja o blog tematyczny czy dodać sklep internetowy. Takie możliwości daje właśnie WordPress. Dzięki niemu możesz w dowolny sposób rozwijać i rozbudowywać swoją stronę www o dodatkowe funkcjonalności. Nigdy nie będziesz zablokowany w konkretnym zestawie funkcji – zawsze będziesz mógł dostosować i rozwijać swoją stronę do swoich potrzeb.

Miliony użytkowników na całym świecie to gwarancja pomocy w każdej chwili.

Pomimo, że system ten jest intuicyjny w obsłudze to jednak możesz natrafić na jakiś problem. Nie musisz jednak sie tym martwić, gdyż dzięki popularności WordPressa pomoc mozg znaleść na prawdę łatwo. Istnieje wie cele blogów tematycznych, tutoriali czy grup na FB. Zawsze tez możesz zwrócić się o pomoc do agencji interaktywnej specjalizującej się w tworzeniu stron WordPress. 

Poznaj możliwości WordPressa, dzięki którym pokochały go miliony ludzi na całym świecie.

Jako oprogramowanie do budowy stron internetowych i CMS, WordPress szczyci się imponującym zestawem funkcji. Oto tylko kilka z wielu funkcji WordPressa.
 • SEO – Search Engine Optimization (SEO) rozpoczyna się na poziomie technicznym, a WordPress dostarcza wyjątkową bazę kodową dla SEO. SEO pozwala na odnalezienie treści Twojej strony internetowej za pomocą popularnych wyszukiwarek, takich jak Google. 
 • Szybkość – WordPress jest frameworkiem stron internetowych, który nieustannie dąży do usunięcia kodu „bloat”, który spowalnia szybkość ładowania strony.
 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych – większość motywów WordPressa jest teraz przyjazna dla urządzeń mobilnych lub reaguje na nie z góry.
 • Biblioteka plików multimedialnych – WordPress zawiera wbudowaną bibliotekę plików multimedialnych, w której można wczytywać i osadzać pliki multimedialne, takie jak obrazy lub wideo, na stronach lub postach. W WordPressie możesz nawet wykonywać podstawowe edycje swoich obrazów.
 • Łatwy w użyciu interfejs użytkownika – WordPress jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga skomplikowanych ustawień. Jeśli możesz korzystać z procesora WordPressa, możesz korzystać z WordPressa. WordPress kładzie również nacisk na dostępność.
 • Własne menu – WordPress ułatwia tworzenie menu nawigacyjnych z linkami do Twoich stron lub niestandardowych linków.
 • Wbudowany blog – Dodanie bloga do swojej strony internetowej jest tak proste jak opublikowanie postu.
 • Edytory treści – WordPress obsługuje edytory treści np. Gutenberg, Elementor czy Divi, które pozwalają na budowanie struktury stron za pomocą elastycznego podejścia „przeciągnij i upuść”

Co to jest wtyczka WordPress? Jak dopasować stronę internetową do własnych potrzeb?

Dodatkowe wtyczki można zainstalować bezpośrednio z panelu administracyjnego.
WordPress jest całościowym oprogramowaniem, które pozwala na stworzenie funkcjonalnej strony internetowej. Jeśli jednak potrzebujesz jakiś dodatkowych rozwiązań to z pomoc przychodzą wtyczki WordPress. Wtyczki to pakiet dodatkowego kodu, który możesz załadować na swoją stronę internetową, aby dodać nowe funkcje, funkcjonalności lub integracje. Można je dodawać za pomocą menu Plugins w pulpicie WordPressa. Korzystając z wbudowanej funkcji wyszukiwania, możesz znaleźć bezpłatny plugin dostępny w katalogu WordPress.org Plugin.Wtyczki mogą być również pakowane jako pliki zip, które wysyłasz za pomocą menu Plugins w WordPressie. Wtyczki pozwalają na rozbudowywanie podstawowych funkcjonalności WordPress.

Wtyczki to małe bity oprogramowania, które podłącza się do instalacji WordPressa w celu rozszerzenia jego funkcjonalności.

W momencie pisania WordPress oferuje 51.000 sposobów na rozszerzenie funkcji lub dodanie nowych funkcji do Twojej strony internetowej WordPressa. Dodatki te sięgają od użytecznych wtyczek chroniących witrynę przed spamem po dodanie forum lub sprawdzenie statystyk odwiedzających. Są one proste do dodania, wystarczy wybrać funkcje, które lubisz, bez konieczności znajomości jednej linijki kodu.

Co to jest motyw WordPress? Spraw, aby Twoja strona www była wyjątkowa.

Wybór motywu ma kluczowe znaczenie dla wyglądu strony www.
WordPress jako CMS pozwola Ci dodawać lub zmieniać zawartość Twojej strony internetowej. Jednak bez szczegółowej instrukcji jak ułożyć tę zawartość na stronie internetowej, nie będzie w stanie wyświetlić żadnych treści  Takim niezbędnym zestawem instrukcji jest właśnie motyw WordPressa. Po zainstalowaniu WordPressa jest on dostarczany z domyślnym motywem – bardzo prostym zestawem instrukcji dotyczących wyświetlania treści, który pozwala od razu wyświetlić wersję Twojej strony internetowej.
 
Jest to jednak dopiero początek, ponieważ oddzielając treść swojej strony od instrukcji, jak ją wyświetlić (tzn. konkretnego motywu  którego używasz), WordPress mówi, że nie ma nic przeciwko temu, jak chcesz wyświetlić treść, którą używasz do zarządzania. Tak długo, jak długo twój temat spełnia wymagane warunki, możesz używać dowolnego z nich. W bibliotekach WordPressa istnieje wiele motywów do wyboru. Możesz oczywiście stworzyć własny motyw (lub zlecić jego stworzenie agencji interaktywnej). 

Motyw WordPressa stanowi "szkielet" projektowy Twojej strony internetowej.

Większość tematów WordPressa zapewnia:
 
 • Ogólny projekt (wygląd, odczucia i styl) Twojej strony internetowej
 • Ogólnokrajowe style czcionek
 • Kolorystyka
 • Style postów blogowych i archiwów blogów
 • Układy stron (lub szablony)
 • Lokalizacje widgetów
 • Dodatkowe szczegóły stylistyczne
 
Użycie profesjonalnie wykonanego motywu WordPress nadaje Twojej stronie profesjonalny wygląd. Uderzający i spójny styl jest niezbędny, aby przekazać wizerunek Twojej marki i wyróżnić się na tle konkurencji. Dodanie go może być tak proste, jak wybór nowej skóry do telefonu i ma ogromny wpływ na atrakcyjność Twojej strony. Istnieją formaty dla każdego rodzaju strony internetowej, niezależnie od tego, czy jesteś blogerem technicznym prowadzącym stronę partnerską, czy też lokalną księgarnią, która chce utrzymać klientów na bieżąco.

Co to jest WordPress Widgets?

Chcesz mieć kalendarz wydarzeń na swojej stronie? Jest na to widżet. Istnieje wiele rodzajów widgetów; każdy z nich wykonuje określoną funkcję, aby poprawić ogólne wrażenia użytkownika. Wybierz jeden z elementów na stronie, takich jak menu nawigacyjne, pasek wyszukiwania lub menu, aby wyświetlić swoje najnowsze wpisy na blogu. Lokalizacja widgetów na stronie różni się w zależności od tematu. Mogą one być dowolnie dodawane do strony lub występować jedynie w niektórych miejscach strony.

Ile kosztuje strona WordPress? Jak zacząć z niego korzystać?

Wiesz juz, że WordPress jest wspaniałym narzędziem do budowania stron internetowych. Powstaje zatem pytanie jak z niego zacząć korzystać. Po pierwsze jeszcze raz zaznacza, że sam WordPrees jest w 100% darmowy i nie wymaga zawierania żadnych umów licencyjnych. Aby jednak stworzyć z jego pomoc stronę www potrzebujesz kilku rzeczy:
 • Hosting to miejsca gdzie będą przechowywane treści zawarte na twojej stronie www. W zależności od ilości miejsca oraz dostawcy ceny wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Często pierwszy rok jest darmowy lub kosztuje symboliczną złotówkę.
 • Domena czyli adres twojej strony internetowej. W tym temacie wiele zależy od popularności danej domeny. Zawsze można także poszukać domeny na rynku wtórnym.
 • Oprogramowanie WordPressa zainstalowane na Twojej stronie internetowej. Większość dostawców hostingów oferuje darmową preinstalacje WordPressa. 
 
Teraz pozostaje Ci tylko wybór motywu i możesz zaczną tworzyć swoją stronę internetową, dodawać treści i budować poszczególne podstrony. 

Możemy zająć się wszystkim za Ciebie - skorzystaj z naszej oferty.

Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na naukę wszystkiego warto skorzystać z oferty agencji interaktywnej, która zrobi to wszystko za Ciebie. Pomoże Ci nie tylko z instalacja WordPressa i podstawowymi ustawieniami ale także zaproponuje Ci indywidualna szare graficzną dopasowana do twoich oczekiwań i profilu biznesu. Doradzi najlepsze rozwiązania techniczne i niezbędne pluginy.
 
Jeśli jesteś zainteresowany ofertą na wykonanie strony internetowej WordPress dla twojej firmy zapoznaj sie z naszą ofertą. Zapraszamy do kontaktu.

Podsumowanie

Nie jest przesadnym stwierdzenie, że WordPress jest niezwykle potężną platformą do uruchomienia praktycznie każdej strony internetowej. Może być używany do tworzenia zarówno małych, jak i dużych stron internetowych, jest łatwy w użyciu, a dzięki szerokim zasobom dodatkowych tematów i wtyczek, to bez wątpienia jeden z najbardziej elastycznych systemów dostępnych na rynku. Co więcej, ma dobrze prosperującą międzynarodową społeczność co wpływa na stały jego rozwój i ulepszanie. Do tego fakt, ze jest całkowicie darmowy i dostępny na licencji typu open source działa na jego korzyść. 
Niezależnie od poziomu doświadczenia w sieci, WordPress pomoże Ci zaistnieć w sieci i zbudować wizerunek twojej marki.

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Spis treści

Kontakt