Edytory wizualne WordPress. Który Page Builder Plugin wybrać?

Tworzenie strony internetowej kojarzy się z koniecznością pisania skomplikowanego kodu, co wymaga wiedzy programistycznej i lat doświadczenia. Na szczęście postęp technologiczny sprawił, że pojawiły się systemy zarządzania treścią CMS, które znacząco ułatwiły przeciętnemu Kowalskiemu samodzielne tworzenie strony www. Jednym z najpopularniejszych z nich jest WordPress, który pozwala w intuicyjny sposób zarządzać treścią strony czy prowadzić blog. Wydawać by się mogło, że lepiej być nie może. A jednak… Wyobraź sobie budowanie strony internetowej za pomoc gotowych elementów, z których składasz cały układ serwisu jak domek z klocków. To wcale nie mrzonki. Tak działa edytor wizualny WordPress. Dzięki nim tworzenie stron www stało się dziecinnie proste.

Co to jest edytor wizualny WordPress?

Podczas zakładania bloga lub strony www WordPress, wielu początkujących użytkowników ma trudności z dostosowaniem układu strony do własnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli nie chcą skorzystać z oferty profesjonalnej agencji interaktywnej, która zaprojektuje im stronę szytą na miarę, to pozostaje samodzielna praca nad stroną. Rozwiązaniem nie jest tutaj zakup jednego z motywów premium WordPressa. Pomimo że baza dostępnych motywów jest ogromna i oferuje szeroki wachlarz wariantów dla układów stron to i tak większość z nich jest niezwykle trudna do dostosowania dla każdego, kto nie zna przynajmniej podstaw programowania. 

Tworzenie strony www wymaga wiedzy i doświadczenia.

Page Builder Plugin pozwalają budować strukturę stron za pomoc metody „drag and drop” („przeciągnij i upuść”) co czyni je niesłychanie użytecznym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Dzięki tym wtyczkom możesz swobodnie modyfikować strukturę swojej witryny bez znajomości programowania.

Dlatego też użytkownicy często szukają gotowych rozwiązań pozwalających im samodzielnie edytować treści bez konieczności pisania dodatkowego kodu. W to zapotrzebowanie idealnie wpisują się edytory wizualne do WordPressa. Obecnie na rynku jest kilka świetnych wtyczek do budowania stron metodą „przeciągnij i upuść”. Pozwalają one na tworzenie całkowicie niestandardowych projektów stron internetowych w WordPressie bez konieczności pisania choćby jednej linijki kodu. To świetne rozwiązanie nie tylko dla początkujących twórców stron www. Coraz więcej agencji interaktywnych także korzysta z tych rozwiązań, bo dzięki nim zapewniają łatwy dostęp do obsługi strony internetowej swoim klientom.

Edytor wizualny Elementor to potężny plugin „drag and drop”.

Wtyczka ta pozwala na budowanie stron na żywo tzn. wszystkie wprowadzane zmiany, widzisz od razu, na żywo. Po prostu zacznij od stworzenia sekcji i wybierz układ kolumn dla niej. Następnie możesz przeciągać i upuszczać widgety z lewego panelu do swojej sekcji. Do Elementor dołączona jest bogata baza widżetów, które pozwalają na stworzenie najczęściej używanych elementów strony internetowej.

Elementor Pro to jeden z najpopularniejszych edytorów wizualnych WordPress.

Począwszy od podstawowych widżetów obrazkowych i tekstowych po zaawansowane akordeony, suwaki, referencje, ikony, media społecznościowe, zakładki itp. Każdy z widgetów posiada własne ustawienia co, sprawia, że możesz je dowolnie stylować. Dodatkowo Elementor pozwala również na dodawanie widgetów stworzonych przez inne wtyczki WordPressa. Nie chcesz budować własnego layoutu? Elementor zawiera wiele gotowych szablonów, z których możesz korzystać na swojej stronie. Bez trudu wstawisz je na stronę, wystarczy tylko wybrać jeden z nich, a potem możesz dowolnie edytować każdy jego element czy zmienić treści.

 

Elementor to jedna z najpopularniejszych wtyczek do budowania stron dla WordPressa. Jest łatwy w użyciu, posiada dużą bazę rozszerzeń i zawiera mnóstwo szablonów, które można wykorzystać do zbudowania własnej strony internetowej. Pozwala na łatwe stylowanie, w tym także dopisywanie własnego kod CSS. To niezwykle proste i wydajne narzędzie, które sprawia, że zarządzanie treścią strony jest dziecinnie proste.

 

To tylko wycinek jego możliwości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj Elementor to najlepszy website builder dla WordPress dostępny na rynku.

Divi to wtyczka WordPress pozwalająca budować strukturę stron za pomocą metody "przeciągnij i upuść"

Do jej zalet zaliczyć trzeba nie tylko łatwość obsługi, ale także dostęp do zbioru kilkudziesięciu layoutów przeznaczonych dla różnych rodzajów stron internetowych.  Divi jest wizualnym kreatorem stron metodą „przeciągnij i upuść”, prawdziwym edytorem WYSIWYG co oznacza, że docelowa strona będzie wyglądać dokładnie tak samo, jak ta, którą edytujemy w edytorze. Dzięki temu tworzenie i edycja stron internetowych jest wyjątkowo prosta i intuicyjna, a co za tym idzie, nie wymaga znajomości kodu html.
Budowanie struktury strony z Divi.
Aby edytować stronę, wystarczy, jak klikniesz bezpośrednio na swoją stronę i możesz już ją edytować. Nie musisz zapisywać i klikać na podgląd, aby zobaczyć swój nowy projekt, ponieważ wszystkie zmiany widzisz w czasie rzeczywistym.
 
Divi posiada 46 modułów zawartości, które możesz przeciągać i upuszczać w dowolnym miejscu swojej strony. Można je ułożyć w 3 sekcjach, 20 typach wierszy i dostosować każdy element za pomocą zaawansowanych ustawień projektu. Za pomocą Divi można w ciągu kilku minut stworzyć dowolny rodzaj niestandardowego układu strony. Następnie możesz zapisać te układy Divi do wykorzystania w przyszłości na swojej stronie. Można również wyeksportować układ z jednej instalacji Divi do drugiej.
 
Plugin Divi Builder jest podstawą tematu Divi, ale działa dobrze z każdym innym tematem WordPressa, co sprawia, że możesz z tego edytora korzystać niezależnie od zainstalowanego motywu WordPressa.
Co najlepsze, Divi ma bardzo atrakcyjne opcje cenowe. W cenie otrzymujesz motyw Divi, wtyczkę do budowania stron Divi i wszystkie inne produkty Elegant Themes. Oznacza to, że możesz użyć motywu Divi lub zainstalować plugin Divi Builder na każdym innym motywie.
 
Divi to bez wątpienia świetny edytor wizualny, który dzięki szerokiej bazie modułów pozwala na konstruowanie stron internetowych z niezwykłą prostotą. Dzięki niemu możesz stworzyć dosłownie każdy rodzaj strony internetowej i to dokładnie taką, jaką chcesz.

Visual Composer Website Builder to przyjazny dla użytkownika edytor wizualny stron internetowych WordPress, który pomaga w szybkim tworzeniu własnych układów stron internetowych.

Jest wyposażony w prosty kreator typu „przeciągnij i upuść”, niestandardowe elementy zawartości, profesjonalne szablony i wiele zaawansowanych funkcji do tworzenia stron internetowych. Podobnie jak inne edytory wizualne, pozwala on na edycję frontendową stron www, co jest niezwykle użyteczne szczególnie dla początkujących użytkowników. Z tym pluginem można zrobić o wiele więcej. Visual Composer jest jedynym z nielicznych pluginów, które pozwalają na edycję wszystkich aspektów strony www, takich jak logo, menu, nagłówki, stopki, paski boczne itp.
 
Visual Composer to prosty plugin "drag and drop".
Plugin posiada potężne opcje projektowania, co przekłada się na jego niezwykła użyteczność  w dostosowywaniu wygląd dowolnego elementu na Twojej stronie. Wtyczka ta posiada proste opcje dodawania stylów m.in. dla tła – takich jak paralaksa, gradient, pokaz slajdów, karuzela, powiększanie/ pomniejszanie, wideo, itp. Bez trudu dopasujesz także układ siatki na twojej stronie. 
 
Visual Composer dobrze współpracuje z wszystkimi motywami WordPressa. Dzięki temu możesz zmieniać swoje motywy bez utraty własnych układów, które stworzyłeś wcześniej. Współpracuje on także z Zawiera edytorem Gutenberg, Google Fonts i Yoast SEO. Visual Composer został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, o czym świadczy dbałość o szczegóły, takie jak zapamiętywanie wyborów kolorów, co pozwala na łatwe korzystanie z tej samej palety kolorów dla zachowania spójności w całym projekcie.
 
Visual Composer to świetny plugin zarówno dla początkujących, którzy dopiero uruchamiają swoją stronę internetową, jak i dla zaawansowanych użytkowników. Dostarcza on potężnych funkcji do tworzenia stron internetowych w prosty sposób. Edycja strony internetowej jest super prosta za pomocą prawdziwego frontendowego edytora drag and drop. Interfejs jest nieco inny niż typowe wtyczki WordPressa, co może być nieco kłopotliwe dla nowych użytkowników.

SiteOrigin Page Builder.

Kreator stron SiteOrigin ma zarówno darmową wersję, jak i wersję premium posiadającą większe możliwości. Podstawowy pakiet widżetów SiteOrigin możesz pobrać bez podawania adresu e-mail oraz płacenia za nie. Znajdziesz wsród nich moduły do Google Maps, nagłówki, siatki obrazów, tabele cen, karuzele zdjęć i wiele innych. Jeśli połączysz kreatora stron WordPress i połączysz go z SiteOrigin to w rezultacie, otrzymasz prosty interfejs do tworzenia treści na wszystkich poziomach zaawansowania.
SiteOrigin występuje w wersji darmowej oraz płatnej.
Kreator WordPress to prosty system „przeciągnij i upuść”, wykorzystujący technologię gridową oraz integrację z SiteOrigin i widżetami innych firm. Dlatego też możesz zbudować swoją stronę internetową, używając niektórych z bardziej znanych widgetów, które są dołączone do Twojego motywu. Kreator stron ma możliwość edycji frontend na żywo, ale masz również możliwość poruszania się po elementach w kreatorze stron backendowych. Zapewnia to prosty pasek narzędzi w górnej części zawartości, z przyciskami do dodawania widgetów, dodawania wierszy, używania gotowych modułów lub przeglądania historii.
 
Page Builder by SiteOrigin jest udostępniany za darmo, bez konieczności aktualizacji w celu uzyskania wsparcia lub aktualizacji. Możesz jednak dokonać aktualizacji do wersji premium, jeśli chcesz otrzymać dodatkowe dodatki, takie jak SiteOrigin Custom Post Type Builder, który może być przydatny w dalszym rozwoju Twojej strony.

Edytory wizualne typu „drag and drop” sprawiają, że tworzenie stron WordPress jest naprawdę proste.

Wszystkie edytory wizualne typu „drag and drop” łączy jedna, niewątpliwie ogromna zaleta, a mianowicie to świetne narzędzia do edycji stron WordPress dla kazdego użytkownika. Poszczególne edytory wizualne różnia się między sobą zakresem funkcji oraz ceną. 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Elementor Pro, który nie tylko oferuje wiele możliwości w zakresie edycji strony, ale także współpracuje z wieloma dodatkowymi pluginami, które rozbudowują jego funkcjonalność. Trudno wyobrazić sobie rozwiazanie, które nie byłoby możliwe do realizacji dla tego edytora wizualnego. Jeśli dodamy do tego prostą metodę działania typu „przeciągnij i upuść”, w rezultacie otrzymujemy narzędzie idealne, które sprosta wymaganiom zarówno początkującego użytkownika, jak i specjalisty. Praktycznie jedynym minusem Elementor Pro jest jego cena, która nie należy do najniższych. Warto jednak pamiętać, że decydując się na jeden z pozostałych page builderów, także musisz liczyć się z dodatkowym kosztem związanym zakupem pluginu.

Czy edytor blokowy Gutenberg jako dodatek do WordPress moze zastąpić page builder?

Ostatnio WordPress został rozbudowany o edytor blokowy znany również jako Gutenberg. Powstaje zatem pytanie, czy nowy edytor do WordPressa moze zastąpić dodatkowy edytor wizualny? 
 
Co prawda Gutenberg, został oficjalnie uruchomiony jako nowy, domyślny edytor WordPress, jednak korzysta on jedynie z bloków, które są elementami treści do tworzenia stron i postów. Na pierwszy rzut oka edytor ten wygląda podobnie jak niektóre z przytoczonych wcześniej kreatorów stron WordPress. Co tylko potęguje dyskusje nad tym, czy Gutenberg może zastąpić edytor wizualny oraz, czy nadal potrzebujemy kreatora stron www?
 
Odpowiedź brzmi: „Nie, jeszcze nie całkiem.” I, tak, będziesz potrzebował kreatora stron, jeśli chcesz w prosty sposób, tworzyć całkowicie niestandardowe projekty WordPressa. Gutenberg w swojej obecnej formie nie zastąpi potężnych funkcji, które oferują te „prawdziwe” page builder plugin stron WordPress. Może w przyszłości będzie to możliwe, jednak na razie możesz równocześnie korzystać z Gutenberga i jakiego innego edytora wizualnego. 

Edytory wizualne są świetnym narzędziem, które niewątpliwie ułatwiają tworzenie stron internetowych. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci znaleźć najlepsze wtyczki do budowania stron WordPressa metodą „przeciągnij i upuść” dla Twojej witryny. Ze swojej strony możemy polecić Ci Elementor Pro, z którym pracujemy od dłuższego czasu i jak dotąd nigdy nas nie zawiódł. Jeśli zdecydujesz się powierzyć nam, stworzenie strony internetowej WordPress (z Elementor Pro) to otrzymasz Elementor Pro całkowicie za darmo. Zapoznaj się z nasza ofertą na strony WordPress.

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Spis treści

Scroll to Top

Formularz ofertowy

Już tylko kilka prostych odpowiedzi dzieli Cię od otrzymania oferty.

Czego dotyczyć ma zlecenie?