Edytory wizualne WordPress. Który Page Builder Plugin wybrać?

Tworzenie strony internetowej kojarzy się z koniecznością pisania skomplikowanego kodu, co wymaga wiedzy programistycznej i lat doświadczenia. Na szczęście postęp technologiczny sprawił, że pojawiły się systemy zarządzania treścią CMS, które znacząco ułatwiły przeciętnemu Kowalskiemu samodzielne tworzenie strony www. Jednym z najpopularniejszych z nich jest WordPress, który pozwala w intuicyjny sposób zarządzać treścią strony czy prowadzić blog. Wydawać by się mogło, że lepiej być nie może. A jednak… Wyobraź sobie budowanie strony internetowej za pomoc gotowych elementów, z których składasz cały układ serwisu jak domek z klocków. To wcale nie mrzonki. Tak działa edytor wizualny WordPress. Dzięki nim tworzenie stron www stało się dziecinnie proste.
Spis treści:
- Co to jest edytor wizualny WordPress?
- System zarządzania treścią (CMS) o potężnych możliwościach.
- Czy WordPress jest łatwy w użyciu?
- Co czyni WordPress wyjątkowym systemem zarzadzania treścią?
- Co to jest strona WordPress?
- Jaka jest rożnica pomiędzy WordPress.org i WordPress.com?
- Dlaczego warto wybrać WordPress?
- Poznaj możliwości WordPressa, dzięki którym pokochały go miliony ludzi na całym świecie.
- Co to jest wtyczka WordPress?
- Co to jest motyw WordPress?
- Co to jest WordPress Widgets?
- Ile kosztuje strona WordPress? Jak zacząć z niego korzystać?
Co to jest edytor wizualny WordPress?
Podczas zakładania bloga lub strony www WordPress, wielu początkujących użytkowników ma trudności z dostosowaniem układu strony do własnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli nie chcą skorzystać z oferty profesjonalnej agencji interaktywnej, która zaprojektuje im stronę szytą na miarę, to pozostaje samodzielna praca nad stroną. Rozwiązaniem nie jest tutaj zakup jednego z motywów premium WordPressa. Pomimo że baza dostępnych motywów jest ogromna i oferuje szeroki wachlarz wariantów dla układów stron to i tak większość z nich jest niezwykle trudna do dostosowania dla każdego, kto nie zna przynajmniej podstaw programowania.
Page Builder Plugin pozwalają budować strukturę stron za pomoc metody „drag and drop” („przeciągnij i upuść”) co czyni je niesłychanie użytecznym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Dzięki tym wtyczkom możesz swobodnie modyfikować strukturę swojej witryny bez znajomości programowania.
Dlatego też użytkownicy często szukają gotowych rozwiązań pozwalających im samodzielnie edytować treści bez konieczności pisania dodatkowego kodu. W to zapotrzebowanie idealnie wpisują się edytory wizualne do WordPressa. Obecnie na rynku jest kilka świetnych wtyczek do budowania stron metodą „przeciągnij i upuść”. Pozwalają one na tworzenie całkowicie niestandardowych projektów stron internetowych w WordPressie bez konieczności pisania choćby jednej linijki kodu. To świetne rozwiązanie nie tylko dla początkujących twórców stron www. Coraz więcej agencji interaktywnych także korzysta z tych rozwiązań, bo dzięki nim zapewniają łatwy dostęp do obsługi strony internetowej swoim klientom.
Edytor wizualny Elementor to potężny plugin „drag and drop”.
Wtyczka ta pozwala na budowanie stron na żywo tzn. wszystkie wprowadzane zmiany, widzisz od razu, na żywo. Po prostu zacznij od stworzenia sekcji i wybierz układ kolumn dla niej. Następnie możesz przeciągać i upuszczać widgety z lewego panelu do swojej sekcji. Do Elementor dołączona jest bogata baza widżetów, które pozwalają na stworzenie najczęściej używanych elementów strony internetowej.

Elementor to jedna z najpopularniejszych wtyczek do budowania stron dla WordPressa. Jest łatwy w użyciu, posiada dużą bazę rozszerzeń i zawiera mnóstwo szablonów, które można wykorzystać do zbudowania własnej strony internetowej. Pozwala na łatwe stylowanie, w tym także dopisywanie własnego kod CSS. To niezwykle proste i wydajne narzędzie, które sprawia, że zarządzanie treścią strony jest dziecinnie proste.
Divi to wtyczka WordPress pozwalająca budować strukturę stron za pomocą metody "przeciągnij i upuść"
Do jej zalet zaliczyć trzeba nie tylko łatwość obsługi, ale także dostęp do zbioru kilkudziesięciu layoutów przeznaczonych dla różnych rodzajów stron internetowych. Divi jest wizualnym kreatorem stron metodą „przeciągnij i upuść”, prawdziwym edytorem WYSIWYG co oznacza, że docelowa strona będzie wyglądać dokładnie tak samo, jak ta, którą edytujemy w edytorze. Dzięki temu tworzenie i edycja stron internetowych jest wyjątkowo prosta i intuicyjna, a co za tym idzie, nie wymaga znajomości kodu html.

Visual Composer Website Builder to przyjazny dla użytkownika edytor wizualny stron internetowych WordPress, który pomaga w szybkim tworzeniu własnych układów stron internetowych.

Co więcej, oznacza to, że WordPress Core jest stale rozwijany i utrzymywany przez międzynarodową społeczność.
SiteOrigin Page Builder.
Kreator stron SiteOrigin ma zarówno darmową wersję, jak i wersję premium posiadającą większe możliwości. Podstawowy pakiet widżetów SiteOrigin możesz pobrać bez podawania adresu e-mail oraz płacenia za nie. Znajdziesz wsród nich moduły do Google Maps, nagłówki, siatki obrazów, tabele cen, karuzele zdjęć i wiele innych. Jeśli połączysz kreatora stron WordPress i połączysz go z SiteOrigin to w rezultacie, otrzymasz prosty interfejs do tworzenia treści na wszystkich poziomach zaawansowania.

Edytory wizualne typu „drag and drop” sprawiają, że tworzenie stron WordPress jest naprawdę proste.
Wszystkie edytory wizualne typu „drag and drop” łączy jedna, niewątpliwie ogromna zaleta, a mianowicie to świetne narzędzia do edycji stron WordPress dla kazdego użytkownika. Poszczególne edytory wizualne różnia się między sobą zakresem funkcji oraz ceną.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Elementor Pro, który nie tylko oferuje wiele możliwości w zakresie edycji strony, ale także współpracuje z wieloma dodatkowymi pluginami, które rozbudowują jego funkcjonalność. Trudno wyobrazić sobie rozwiazanie, które nie byłoby możliwe do realizacji dla tego edytora wizualnego. Jeśli dodamy do tego prostą metodę działania typu „przeciągnij i upuść”, w rezultacie otrzymujemy narzędzie idealne, które sprosta wymaganiom zarówno początkującego użytkownika, jak i specjalisty. Praktycznie jedynym minusem Elementor Pro jest jego cena, która nie należy do najniższych. Warto jednak pamiętać, że decydując się na jeden z pozostałych page builderów, także musisz liczyć się z dodatkowym kosztem związanym zakupem pluginu.
Czy edytor blokowy Gutenberg jako dodatek do WordPress moze zastąpić page builder?
Edytory wizualne są świetnym narzędziem, które niewątpliwie ułatwiają tworzenie stron internetowych.
Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci znaleźć najlepsze wtyczki do budowania stron WordPressa metodą „przeciągnij i upuść” dla Twojej witryny. Ze swojej strony możemy polecić Ci Elementor Pro, z którym pracujemy od dłuższego czasu i jak dotąd nigdy nas nie zawiódł. Jeśli zdecydujesz się powierzyć nam, stworzenie strony internetowej WordPress (z Elementor Pro) to otrzymasz Elementor Pro całkowicie za darmo. Zapoznaj się z nasza ofertą na strony WordPress.