Co to jest CMS? Czyli po co mi strona internetowa z CMS-em?

CMS czyli Content Management System (system zarządzania treścią) jak sama nazwa wskazuje to system pozwalający na zarządzanie treścią na stronie. Strona internetowa oparta na CMS-ie posiada panel administracyjny, który umożliwia edycję treści znajdującej się na stronie w łatwy i przystępny sposób. A wszystko to bez jakiejkolwiek wiedzy informatycznej. 

Strona internetowa z CMS-em.

Dotychczas większość stron internetowych pełniła jedynie role wizytówek a ich modyfikacja wymagała zaangażowania profesjonalistów, którzy musieli zmieniać jej kod źródłowy. Wszystko jednak uległo zmianie wraz z popularyzacją blogów. Blogowicze chcą w łatwy i przystępny sposób tworzyć wpisy i zarządzać swoim blogiem. Właśnie w tym celu powstały CMS-y. Ich popularność szybko rozprzestrzeniła sie na zwykłe strony internetowe. Dzisiaj system zarządzania treścią to podstawa nowoczesnych stron internetowych. Właściciele chcą mieć bezpośredni wpływ na treści na własnej stronie oraz możliwość jej rozbudowy.

Poznaj nasze realizacje

Jaki CMS wybrać?

Obecnie wiele agencji interaktywnych tworzy strony internetowe w oparciu o własny autorki CMS. Wybierając takie rozwiązanie wiążemy sie na dłużej z jedna agencją, co ma zarówno plusy jak i minusy. Słabym punktem tego rozwiązania to bycie zdanym na łaskę danej agencji, gdy pojawiają się problemy na stronie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z CMSu na licencji typu open source. Najpopularniejszym CMSem tego typu jest WordPress, który posiada rzesze użytkowników. Powszechność i dostępność CMSa powoduje, że nie tylko jest on stale ulepszany i udoskonalany ale przede wszystkim w przypadku jakichkolwiek problemów na stronie internetowej z łatwością znajdziemy pomoc na forach tematycznych.

Rozbudowa CMS czyli wtyczki.

Kolejnym atutem przemawiającym za open source-owym CMSem jest możliwość jego rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności. A wszystko to w łatwy i przystępny sposób za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy pobrać właściwą wtyczkę i ją zainstalować. Można w ten sposób dodać przycisk lajkowania do fb czy optymalizować wielkość zdjęć.     

Instalacja wtyczek do WordPress CMS.

Cena strony internetowej z systemem CMS.

Pomimo, że sam CMS typu open source jest darmowy, nie oznacza to że koszt strony internetowej będzie niższy. Dzieje sie tak, ponieważ każdy CMS i tak wymaga instalacji, odpowiedniej konfiguracji i dopasowania do wymagań konkretnego odbiorcy. Warto też pamietać, że na koszt strony internetowej składa się wiele czynników, jak chociażby jej indywidualny projekt graficzny czy wielkość serwisu.

Przeczytaj także: Ile kosztuje strona internetowa?

Platformy e-commerce typu open source. Całkowita władza nad sklepem.

Kompletna oferta oparta o najlepsze, dostępne platformy e-commerce.

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Spis treści

Comments are closed.

Scroll to Top

Formularz ofertowy

Już tylko kilka prostych odpowiedzi dzieli Cię od otrzymania oferty.

Czego dotyczyć ma zlecenie?