Jakie metody płatności oferuje WooCommerce? Integracja bramek płatności.

Kluczowym zagadnieniem związanym z prowadzeniem sklepu jest obsługa płatności za sprzedawane towary. W przypadku sklepu internetowego jeszcze większe znaczenie ma bezpieczeństwo płatności oraz szeroki wybór metod płatności. Zakładając sklep internetowy WordPress + WooCommerce także będziesz musiał podjąć decyzje jakie płatności chcesz honorować w swoim sklepie. Musisz mieć świadomość, że klienci zwracają uwagę na to jakie metody płatności oferują poszczególne sklepy online. Zdecydowanie częściej dokonują zakupów w tych, które oferują szybkie i bezpieczne metody płatności takie jak blik czy przelew natychmiastowy. Jeśli chcesz zatem, aby twój sklep wordpress odniósł sukces musisz słuchać oczekiwań swoich przyszłych klientów i poznać dostępne bramki płatności.

Podstawowe metody płatności WooCommerce, czy są wystarczające.

Biorąc pod uwagę popularność sklepów WooCommerce warto poznać standardowe metody płatności dostępne w ramach tej platformy. Wtyczka WooCommerce w ramach podstawowych ustawień pozwala na konfiguracje kilku metod płatności, należy do nich: przelew tradycyjny, płatność czekiem, kartą kredytową i PayPal.

Poznaj nasze realizacje

To dobry zestaw na początek sprzedaży w sieci, jednak szybko przekonasz się, że to zdecydowanie za mało. Zarówno Ty nie będziesz chciał czekać aż dotrze do Ciebie przelew tradycyjny, ani też twoi klienci nie będą zadowoleni z czasu transakcji. Nie każdy też korzysta z karty kredytowej jako środka płatniczego, nie wspominając już o czeku. Także PayPal nie jest zbyt popularny w Polsce, a przynajmniej nie w takim stopniu aby można było liczyć, że ta metoda płatności będzie chętnie wybierana przez klientów.

Zaletą podstawowych metod płatności WooCommerce jest to, że są całkowicie darmowe tzn. nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z nich w swoim sklepie. Zatem jeśli nie chcesz na wstępie wydawać dodatkowych środków na integrację bramek płatności to te podstawowe z pewnością wystarczą do funkcjonowania sklepu internetowego i zawierania transakcji.

Tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

System płatności online - jakie metody płatności powinien oferować sklep internetowy.

System płatności online to nic innego jak bezpieczne płatności elektroniczne stosowane w sklepach i serwisach internetowych, które pozwalają na przeprowadzanie transakcji płatniczych przez internet na zasadzie wymiany danych. Systemy płatności e-commerce obsługiwane są przez operatorów, którzy pozwalają na dokonywanie wpłat oraz ich otrzymywanie przez osoby posiadające konto email. W zależności od operatora zakres oferowanych usług i ich koszt jest różny jednak każdy z nich pozwala na dokonywanie płatności za pomocą przelewu bankowego, płatności kartą kredytową i płatności mobilnych. 
 
W przypadku większości transakcji online, płatność dokonywana jest za pośrednictwem internetu przy pomocy specjalnej infrastruktury, znanej jako bramki płatnicze. Bramka płatnicza działa zasadniczo jak kanał finansowy, za pośrednictwem którego pieniądze są bezpiecznie przekazywane od kupującego do sprzedającego na zakup produktu lub przedmiotu.
Wybrane metody płatności WooCommerce

Dlaczego bramki płatności są ważne?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bramki płatności online funkcjonują jako pewnego rodzaju portal internetowy, za pośrednictwem którego realizowane są transakcje finansowe. Bez bramek płatniczych sprzedający będzie miał trudności z otrzymaniem środków za zakupiony przedmiot, w przypadku gdy kupujący przebywa w znacznej odległości od sprzedającego. Bramki płatności umożliwiają sprawne przeprowadzenie transakcji nawet gdy kupujący i sprzedawca mieszkają w różnych krajach. Bez bramek płatności taka transakcja byłaby praktycznie niemożliwa do przeprowadzenia. 
 
Bramki płatności zapewniają także anonimowość podczas transakcji płatniczych przy równoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa. Podczas transakcji e-commerce prawie niemożliwe jest, aby sprzedający znał prawdziwą tożsamość kupującego. Nawet jeśli transakcja odbywa się z zarejestrowanym kontem użytkownika, nie wystarcza to do ustalenia tożsamości kupującego.
 
To właśnie tutaj bramka płatnicza staje się dość cenna, gdyż ostatecznie daje sprzedającemu znikomy dostęp do informacji bankowych kupującego, które mogą różnić się od danych użytkownika. Pomaga to wspierać przejrzysty proces handlu elektronicznego, gwarantując, że zarówno kupujący, jak i sprzedający nadal będą mieli zaufanie do transakcji w handlu elektronicznym.

Bramki płatnicze WooCommerce

WooCommerce jest jedną z największych platform e-commerce i domyślnym rozwiązaniem e-commerce dla firm, korzystających z platformy WordPress. Wtyczka WooCommerce jest dedykowanym rozwiązaniem e-commerce dla WordPressa, co sprawia ze jest tak chętnie wykorzystywana do tworzenia sklepów internetowych. 
 
Istnieje kilka bramek płatniczych, które mogą być używane z WooCommerce. Większość bramek posiada możliwości cross-platformowe, które pozwalają im równie dobrze funkcjonować na różnych platformach e-commerce.
 
W tym artykule skupimy się jednak na rozwiązaniach związanych z WooCommerce. Decydując sie na sklep online warto porównać te najpopularniejsze, zanim wybierzesz jedna z nich dla swojej witryny. Podczas wyboru powinieneś tez wsiąść pod uwagę oczekiwani swoich przyszłych klientów i wygodę dokonywania przez nich zakupów. 
Integracja bramek płatniczych z poziomu panelu administracyjnego

Jak przebiega transakcja płatności elektronicznych?

Podstawowym wymogiem korzystania z systemów płatności online jest zawarcie umowy z jednym z operatorów obsługujących takie płatności. Długość trwania umowy i zasady dotyczące wysokości oraz sposobu pobierania prowizji zależą od konkretnego operatora. Większość operatorów wymaga także uiszczenia opłaty aktywacyjnej.
 
Po zawarciu umowy z operatorem należy zintegrować odpowiednia bramkę płatności w swoim sklepie internetowym. W tym celu wystarczy pobrać odpowiednią wtyczkę płatności online i ją skonfigurować. 
Następnie pozostaje czekać na wpłatę od klienta. Po dokonaniu płatności przez klienta w sklepie internetowym, operator płatności wysyła email z informacją do klienta oraz sprzedawcy, który zatwierdza wpłatę.   Odbiorca płatności widzi stan swojego konta w panelu systemu płatności, z poziomu którego może nimi zarządzać i zlecić przelew na swoje konto bankowe. 

Jakie kryteria należy brać pod uwagę wybierając bramkę płatności WooComerce?

Większość popularnych bramek płatności posiada wspólne cechy, takie jak dostępność czy bezpieczeństwo transakcji. Te najpopularniejsze akceptują też wiele różnych metod płatności. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest koszt przetwarzania poszczególnych transakcji (prowizja od transakcji), opłata aktywacyjna, usługi związane z przetwarzaniem transakcji oraz funkcjami zarządzania i sprzedaży.
 
Podczas wyboru bramki płatności do swojego sklepu WooComerce musisz brać pod uwagę potrzeby twojego sklepu ale także oczekiwania swoich klientów. Dokonując porównania poszczególnych metod płatności należy skupić sie nie tylko na parametrach dotyczących strony finansowej, ale i oferowanych funkcjonalności. 

Bezpieczeństwo.

To podstawowa kwestia na która musisz zwrócić uwagę. Te największe platformy oferujące usługi szybkich płatności posiadają wysokiej jakości systemy ochronne, zabezpieczające transakcje. Wybierając jednego z mniejszych operatorów warto jednak sprawdzić czy oferuje on szyfrowanie połączeń SSL, system 3D-Secure oraz certyfikat PCl DSS.

Karty płatnicze.

Dodanie możliwości płacenia kartami płatniczymi w Twoim sklepie wpłynie pozytywnie na jego odbiór przez potencjalnych klientów. Wszyscy operatorzy bramek płatności obsługują karty Visa i MasterCard. Różnica pole jedynie w prowizjach od operacji za pomoc tych kart.

Płatności mobilne.

Coraz więcej osób korzysta z płatności mobilnych w sklepach internetowych. Warto zatem sprawdzić czy wybrana bramka płatności oferuje takie usługi jak BLIK, GPay, ApplePay, mPay czy płacę z IKO

Dostęp do środków.

To kluczowe zagadnienie dla właściciela sklepu online. Warto zdawać sobie sprawę, że środki wpłacane przez kupujących trafiają na konto przejściowe operatora usługi (oczywiście masz do nich dostęp). Jednak aby z nich skorzystać musisz dokonać przelewu na swoje konto. I tutaj dużo zależy od konkretnego dostawcy usługi, który różnią się pod katem prowizji od wypłacanych środków i zasad ich wypłacania. Warto szczegółowo zapoznać się z tym tematem przed dokonaniem wyboru bramki płatności.

Przelewy24 oferują szybkie przelewy online oraz płatności blikiem

Integracja dodatkowych metod płatności. Którą bramkę płatności wybrać?

Trudno sobie wyobrazić sklep internetowy bez szybkich płatności online. Klientom zależy na tym, aby płacić szybko i w bezpieczny sposób. Chętnie korzystają z bramek płatności, które pozwalają na szybkie płatności elektroniczne, w trakcie których następuje automatyczne przekierowanie na stronę banku lub skorzystanie z płatności mobilnych takich jak Blik. Dzięki temu, że transakcja jest realizowane natychmiast zyskuje zarówno klient jak i sprzedawca. Na rynku polskim działa kilku operatorów płatności, do najpopoularniejszych należą:

przelewy24

Idealne rozwiazanie jeśli prowadzisz sklep na terenie Polski. Wtyczka zapewnia przelewy online do 324 banków, płatności kartami płatniczymi, BLIK, Apple Pay, Google Pay, PayPo, a także płatności ratalne. Wspiera również trzy różne waluty: PLN, GBP i EUR. Opłata aktywacyjna konta bankowego wynosi jedynie 1,50 zł i jest zwracana po weryfikacji konta w systemie Przelewy24. Wysokość prowizji: 1,90%

payU

Jeden z najpopularniejszych systemów płatności w Polsce. Po zainstalowaniu wtyczki, masz dostęp do szerokiej gamy sposobów płatności które obejmują przelewy, płatności kartą, a nawet raty. Wtyczka umożliwia otrzymanie niższych prowizji w systemie PayU.

Tpay

Wtyczka pozwala na integracje z systemem Tpay. Dzięki temu zyskujesz wiele możliwości transakcji takich jak: przelewy, karty czy BLIK. Sama wtyczka, daje możliwość obniżenia prowizji oraz zwalnia z konieczności opłaty od każdej transakcji.

Paynow

Bramka stworzona dla klientów mBanku, dlatego też aby z niej skorzystać koniecznie jest otworzenie firmowego konta w mBanku.

Fondy

Bramka płatności zyskującą coraz większe grono zwolenników. Pozwala na integrację z popularnymi rozwiązaniami e-commerce w tym też WooCommerce. Najwieksza zaleta jest możliwość płatności wielowalutowych.

Międzynarodowe bramki płatności pozwalają sprzedawać poza granicami kraju.

Jeśli planujesz sprzedawać także poza granicami kraju, to warto przyjrzeć się ofercie międzynarodowych bramek płatności. Istnieje kilku operatorów takich transakcji, jednak zdecydowanie największy zasię usług a tym samym popularność zdobyły dwie z nich: Stripe i PayPal.

Stripe

Stripe jest najpopularniejszą międzynarodową bramką płatniczą do przyjmowania płatności kartą kredytową i nie tylko. Obsługuje ona wszystkie najpopularniejsze karty kredytowe i debetowe. Integracja płatności Stripe w twoim sklepie internetowym pozwoli klientom płacić za pomocą Apple Pay, Google Pay i Alipay. Obsługuje także przelewy cykliczne. Stripe jest dostępny w ponad 40 krajach i obsługuje ponad 135 walut. Decydując się na ta bramkę płatności nie ponosisz żadnych kosztów związanych z opłata aktywacyjną czy abonamentem. Stripe pobiera jedynie 2,9% + 30 centów za transakcję.

PayPal

Drugą równie popularną międzynarodowa bramką płatności jest PayPal. WooCommerce posiada wbudowane wsparcie dla korzystania z systemu PayPal, dzięki czemu nie wymaga instalowania dodatkowych wtyczek. PayPal jako jeden z pionierów w branży płatniczej, oferuje szereg usług odpowiednich dla klientów indywidualnych, biznesowych i eCommerce. Jest on dostępny w dziesiątkach krajów, dzięki czemu stale zyskuje na popularności. Standardowe rozszerzenie PayPal dla WooCommerce wymaga jednak założenia konta biznesowego PayPal. Podczas płatności w sklepie klienci zostaje przekierowani na stronę PayPal, aby dokonać zakupu. Opłaty związane z korzystaniem z PayPal zależą od typu konta i wielkości sprzedaży w twoim sklepie. 

Kluczowy jest odpowiedni dobór metod płatności w sklepie online.

Trudno sobie wyobrazic sklep internetowy bez szybkich płatności online. Płatności kartą kredytową, szybki przelew bankowy czy płatności mobilne to obecnie standard. Klienci zwracają ogromną uwagę nie tylko na bezpieczeństwo transakcji ale także na ich szybkość. Dlatego też jeśli chcesz zwiększyć konwersje w swoim sklepie i zmniejszyć ilość odrzuconych koszyków to zdecydowanie powinieneś oferować szybkie metody płatności. 
 
Najlepsza bramka płatnicza WooCommerce to taka, która zapewnia Ci najniższe opłaty transakcyjne, jest dostępna w Twoim regionie docelowym i zapewnia komfort i bezpieczeństwo dla Twoich klientów. Dokonując wyboru warto skupić się na tych operatorach, które oferuja najlepsze warunki dla twojego sklepu. Integracja bramki płatności wiąże się z podpisaniem umowy z jednym z operatorów. Dlatego tak ważne jest szczegółowe zapoznanie się z warunkami oferowanymi przez każdego nich. Tylko w ten sposób będziesz mógł podjąć świadomy i trafny wybór. 

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Spis treści

Scroll to Top

Formularz ofertowy

Już tylko kilka prostych odpowiedzi dzieli Cię od otrzymania oferty.

Czego dotyczyć ma zlecenie?