Jakie metody płatności oferuje WooCommerce? Integracja bramek płatności.
Kluczowym zagadnieniem związanym z prowadzeniem sklepu jest obsługa płatności za sprzedawane towary. W przypadku sklepu internetowego jeszcze większe znaczenie ma bezpieczeństwo płatności oraz szeroki wybór metod płatności. Zakładając sklep internetowy WordPress + WooCommerce także będziesz musiał podjąć decyzje jakie płatności chcesz honorować w swoim sklepie. Musisz mieć świadomość, że klienci zwracają uwagę na to jakie metody płatności oferują poszczególne sklepy online. Zdecydowanie częściej dokonują zakupów w tych, które oferują szybkie i bezpieczne metody płatności takie jak blik czy przelew natychmiastowy. Jeśli chcesz zatem, aby twój sklep wordpress odniósł sukces musisz słuchać oczekiwań swoich przyszłych klientów i poznać dostępne bramki płatności.
Podstawowe metody płatności WooCommerce, czy są wystarczające.
To dobry zestaw na początek sprzedaży w sieci, jednak szybko przekonasz się, że to zdecydowanie za mało. Zarówno Ty nie będziesz chciał czekać aż dotrze do Ciebie przelew tradycyjny, ani też twoi klienci nie będą zadowoleni z czasu transakcji. Nie każdy też korzysta z karty kredytowej jako środka płatniczego, nie wspominając już o czeku. Także PayPal nie jest zbyt popularny w Polsce, a przynajmniej nie w takim stopniu aby można było liczyć, że ta metoda płatności będzie chętnie wybierana przez klientów.
Zaletą podstawowych metod płatności WooCommerce jest to, że są całkowicie darmowe tzn. nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z nich w swoim sklepie. Zatem jeśli nie chcesz na wstępie wydawać dodatkowych środków na integrację bramek płatności to te podstawowe z pewnością wystarczą do funkcjonowania sklepu internetowego i zawierania transakcji.
System płatności online - jakie metody płatności powinien oferować sklep internetowy.
Dlaczego bramki płatności są ważne?
Bramki płatnicze WooCommerce
Jak przebiega transakcja płatności elektronicznych?
Jakie kryteria należy brać pod uwagę wybierając bramkę płatności WooComerce?
Bezpieczeństwo.
To podstawowa kwestia na która musisz zwrócić uwagę. Te największe platformy oferujące usługi szybkich płatności posiadają wysokiej jakości systemy ochronne, zabezpieczające transakcje. Wybierając jednego z mniejszych operatorów warto jednak sprawdzić czy oferuje on szyfrowanie połączeń SSL, system 3D-Secure oraz certyfikat PCl DSS.
Karty płatnicze.
Dodanie możliwości płacenia kartami płatniczymi w Twoim sklepie wpłynie pozytywnie na jego odbiór przez potencjalnych klientów. Wszyscy operatorzy bramek płatności obsługują karty Visa i MasterCard. Różnica pole jedynie w prowizjach od operacji za pomoc tych kart.
Płatności mobilne.
Coraz więcej osób korzysta z płatności mobilnych w sklepach internetowych. Warto zatem sprawdzić czy wybrana bramka płatności oferuje takie usługi jak BLIK, GPay, ApplePay, mPay czy płacę z IKO
Dostęp do środków.
To kluczowe zagadnienie dla właściciela sklepu online. Warto zdawać sobie sprawę, że środki wpłacane przez kupujących trafiają na konto przejściowe operatora usługi (oczywiście masz do nich dostęp). Jednak aby z nich skorzystać musisz dokonać przelewu na swoje konto. I tutaj dużo zależy od konkretnego dostawcy usługi, który różnią się pod katem prowizji od wypłacanych środków i zasad ich wypłacania. Warto szczegółowo zapoznać się z tym tematem przed dokonaniem wyboru bramki płatności.
Integracja dodatkowych metod płatności. Którą bramkę płatności wybrać?
przelewy24
Idealne rozwiazanie jeśli prowadzisz sklep na terenie Polski. Wtyczka zapewnia przelewy online do 324 banków, płatności kartami płatniczymi, BLIK, Apple Pay, Google Pay, PayPo, a także płatności ratalne. Wspiera również trzy różne waluty: PLN, GBP i EUR. Opłata aktywacyjna konta bankowego wynosi jedynie 1,50 zł i jest zwracana po weryfikacji konta w systemie Przelewy24. Wysokość prowizji: 1,90%
payU
Jeden z najpopularniejszych systemów płatności w Polsce. Po zainstalowaniu wtyczki, masz dostęp do szerokiej gamy sposobów płatności które obejmują przelewy, płatności kartą, a nawet raty. Wtyczka umożliwia otrzymanie niższych prowizji w systemie PayU.
Tpay
Wtyczka pozwala na integracje z systemem Tpay. Dzięki temu zyskujesz wiele możliwości transakcji takich jak: przelewy, karty czy BLIK. Sama wtyczka, daje możliwość obniżenia prowizji oraz zwalnia z konieczności opłaty od każdej transakcji.
Paynow
Bramka stworzona dla klientów mBanku, dlatego też aby z niej skorzystać koniecznie jest otworzenie firmowego konta w mBanku.
Fondy
Bramka płatności zyskującą coraz większe grono zwolenników. Pozwala na integrację z popularnymi rozwiązaniami e-commerce w tym też WooCommerce. Najwieksza zaleta jest możliwość płatności wielowalutowych.
Międzynarodowe bramki płatności pozwalają sprzedawać poza granicami kraju.
Jeśli planujesz sprzedawać także poza granicami kraju, to warto przyjrzeć się ofercie międzynarodowych bramek płatności. Istnieje kilku operatorów takich transakcji, jednak zdecydowanie największy zasię usług a tym samym popularność zdobyły dwie z nich: Stripe i PayPal.
Stripe
Stripe jest najpopularniejszą międzynarodową bramką płatniczą do przyjmowania płatności kartą kredytową i nie tylko. Obsługuje ona wszystkie najpopularniejsze karty kredytowe i debetowe. Integracja płatności Stripe w twoim sklepie internetowym pozwoli klientom płacić za pomocą Apple Pay, Google Pay i Alipay. Obsługuje także przelewy cykliczne. Stripe jest dostępny w ponad 40 krajach i obsługuje ponad 135 walut. Decydując się na ta bramkę płatności nie ponosisz żadnych kosztów związanych z opłata aktywacyjną czy abonamentem. Stripe pobiera jedynie 2,9% + 30 centów za transakcję.
PayPal
Drugą równie popularną międzynarodowa bramką płatności jest PayPal. WooCommerce posiada wbudowane wsparcie dla korzystania z systemu PayPal, dzięki czemu nie wymaga instalowania dodatkowych wtyczek. PayPal jako jeden z pionierów w branży płatniczej, oferuje szereg usług odpowiednich dla klientów indywidualnych, biznesowych i eCommerce. Jest on dostępny w dziesiątkach krajów, dzięki czemu stale zyskuje na popularności. Standardowe rozszerzenie PayPal dla WooCommerce wymaga jednak założenia konta biznesowego PayPal. Podczas płatności w sklepie klienci zostaje przekierowani na stronę PayPal, aby dokonać zakupu. Opłaty związane z korzystaniem z PayPal zależą od typu konta i wielkości sprzedaży w twoim sklepie.
Kluczowy jest odpowiedni dobór metod płatności w sklepie online.
Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu
Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu