metropolie.pl

Unia Metropolii Polskich to zrzeszenie 12 największych miast w Polsce

Zakres prac

Wyzwanie

Opracowanie od podstaw nowoczesnego serwisu informacyjnego, skupionego na samorządzach.

Metropolie.pl (Unia Metropolii Polskich) to informacje tworzone przez samorządowców, dla samorządowców, ale nie tylko. Poszerzająca się grupa odbiorców, to mieszkańcy metropolii zainteresowani opinią i stanowiskiem płynącym bezpośrednio od zarządów miast. Naszym zadaniem było ubrać ten przekaz w nowoczesną formę. Unikalną graficznie i zaawansowaną technologicznie. Stąd mocny nacisk na UX design oraz wybór TYPO3.

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Projekt serwisu informacyjnego musi budzić ciekawość. Zachęcać nie tylko treścią, ale i formą jej prezentacji. UX design musi współpracować z UI. Świeży i nowoczesny układ podstron, naturalnie prowadzący czytelnika po kolejnych artykułach i działach. Całość służyć ma zwiększeniu czasu przebywania w serwisie oraz głębszemu zaangażowaniu w treści.

Nowa Unia Metropolii Polskich posiada nowoczesną nawigację, zaprojektowaną pod user experience.

Poruszanie się po całym serwisie ukierunkowane jest na szybkie dotarcie to każdego miejsca na stronie. Duże menu (dropdown menu) przedstawia nie tylko podział na podkategorie każdego z działów, ale pozwala również na wejście bezpośrednio do artykułów. Niezależnie więc, gdzie się aktualnie znajdujesz, przejście do treści wpisu z innego, odległego działu to kwestia jednego kliknięcia.

Metropolie.pl to strona responsywna w pełnej krasie

Z zachowaniem pełnej funkcjonalności, i pięknego wyglądu. Nowa Unia Metropolii Polskich prezentuje się dokładnie tak, jak powinna wyglądać strona RWD. Niezależnie z jakie urządzenia aktualnie korzystasz. W biegu, na mieście, czy wygodnie w fotelu w zaciszy domu lub biurze. Szybkie ładowanie treści, nawigacja przystosowana do obsługi palcem, rozmiar treści przystosowany do ekranu. Oraz cała technologia stojąca za poprawnym funkcjonowaniem serwisu.

Angażujące układy podstron, nieszablonowy layout.

A więc ciekawe, nieszablonowe układy list detali artykułów. Wyraźne podkreślenie najważniejszych kategorii, wyróżnienie kluczowych treści. Nawigacja po serwisie nie tylko z poziomu menu, ale i treści. Unia Metropolii Polskich to graficzna różnorodność, świadomie zaprojektowane przejścia kolorystyczne (subtelne i wyraziste). A wszystko podporządkowane budowaniu pozytywnych doświadczeń użytkownika (UX design) oraz osiągnięciu wyznaczonych celów klienta.

Serwis Metropolie.pl został zbudowany wokół treści.

Serwis metropolie.pl zaprojektowany był tak, aby to treści stanowiły jego rdzeń. Głównym zadaniem było sprawić, aby nie były prezentowane z nudny i powtarzalny sposób. Tak, aby zachęcać do pozostania na stronie i dalszej jej eksploracji.
Treści artykułów to coś po co odwiedzasz metropolie.pl Zrobiliśmy więc wszystko, aby chwile spędzone nad pochłanianiem kolejnych wpisów były niezwykłym doświadczeniem. Ponieważ treść to nie tylko tekst, ale i multimedia (zdjęcia, filmy, infografiki) a przede wszystkim forma ich podania. Angażująca, przyjemna i zachęcająca do dalszej lektury.

Tworzenie stron internetowych dla miast, samorządów i instytucji pozarządowych

Agencja interaktywna crear to doświadczony zespół i najwyższa jakość usług. Realizujemy m.in. strony dla samorządów, strony miast, strony dla instytucji. Oferujemy kompleksowe wdrożenie od A do Z. Opracowanie strategii, UX design, nowoczesna grafika i niezawodne wdrożenie, pozycjonowanie i stała opieka. Jako nieliczni w Polsce tworzymy serwisy nie tylko na WordPress ale i TYPO3 CMS. Zapraszamy do konsultacji i omówienia realizacji Twojego serwisu internetowego.

Porozmawiajmy o szczegółach Twojego projektu

Nowa Unia Metropolii Polskich
Scroll to Top

Formularz ofertowy

Już tylko kilka prostych odpowiedzi dzieli Cię od otrzymania oferty.

Czego dotyczyć ma zlecenie?