Ile kosztuje strona internetowa?

Strona internetowa jest obecnie nieodłącznym elementem marketingowym każdej firmy. Trudno sobie wyobrazić branżę, która mogłaby obyć się bez widoczności w sieci. Tak jak kiedyś papierowe wizytówki, tak dzisiaj strony internetowe służą do budowania świadomości i rozpoznawalności marek.

Badania dowodzą, że coraz więcej czasu spędzamy w sieci, obecnie jest to już kilkanaście godzin dziennie. Nie dziwi wiec fakt, że internet stał się idealnym miejscem do pozyskiwania potencjalnych klientów. Niezależnie czy prowadzisz małą firmę, czy duże przedsiębiorstwo, posiadanie strony internetowej to dzisiaj podstawa.

Od czego zależy cena strony internetowej?

Po pierwsze musisz zdawać sobie sprawę, że nie ma nic za darmo. I wcale nie chodzi o to, że jesteśmy stronniczy. Po prostu tak zorganizowany jest ten świat. Oczywiście znajdziesz w sieci wiele programów pozwalających na tworzenie darmowych stron internetowych jednak szybko przekonasz się,że owa wersja darmowa jest bardzo okrojona i nie pozwala na wszystkie modyfikacje czy dodatkowe funkcjonalności.W granicznych przypadkach może okazać się, że ta darmowa strona internetowa będzie droższa niż wykonana przez profesjonalną agencję interaktywną.Musisz zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką stronę potrzebujesz.

Makieta strony internetowej
Makieta strony internetowej pokazująca schematycznie układ treści.

Strona statyczna czy z CMS-em?

Do niedawna większość stron internetowych była statyczna, a do ich modyfikacji konieczna była wiedza programistyczna. Jednak razem z popularyzacją blogów na znaczeniu zyskują strony oparte o system zarządzania treścią, czyli CMS. Dzięki temu w łatwy sposób można modyfikować treści na stronie, pisać artykuły czy edytować galerie zdjęć. Zastanów się, czy potrzebujesz taką funkcjonalność na swojej stronie, gdyż obecność CMS-u znaczącą podnosi koszt strony.
Na cenę strony internetowej wpływa nie tylko sam fakt obecności CMS-u, ale i jego rodzaj. Wiele agencji oferuje swoje autorskie systemy zarządzania treścią, jednak jesteśmy wtedy uzależnieni od jednego dostawcy. Warto zatem zdecydować się na jeden z open sourceCMS-ów(np. WordPress lub TYPO3). Więcej na temat znajdziesz na naszym blogu: …………..

 

Agencja interaktywna czy freelancer?

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę strony internetowej jest jej wykonawca. I tutaj masz wybór pomiędzy profesjonalną agencją interaktywną a freelanderem. Wybór freelanderapoza korzyścią finansową niesie ze sobą wiele niewiadomych. 

Oczywiście można znaleźć profesjonalistę pracującego na własną rękę, jednak zdecydowanie częściej można trafić na początkujących webdeweloperów, którzy będą się uczyć twoim kosztem.Poza tym nigdy nie masz pewności czy nagle nie urwie się kontakt z freelancerem, a ty zostaniesz sam ze swoimi problemami ze stroną.Jeśli zatem zależy Ci na profesjonalnej firmowej stronie internetowej to warto zaufać doświadczonej agencji interaktywnej.W agencjach takich pracują specjaliści z różnych dziedzin IT, co gwarantuje, żetwoja strona internetowa nie tylko będzie piękna, alei funkcjonalna.

Dodatkowym atutem agencji interaktywnej jest możliwość kontynuacji współpracy i powierzenie jej pozycjonowania strony internetowej czy poprowadzenia kampanii marketingowych.Więcej na temat agencji interaktywnych na naszym blogu: …..

Tworzenie strony www przez freelancera
Freelarcer tworzący stronę www.

Strona internetowa z indywidualnym projektem graficznym czy szablon?

Jeśli zastanawiasz sie dlaczegoceny stron internetowych wahają siew przedziale 200 – 20 000 zł netto, to także z tego powodu.Jeśli ktoś oferuje Ci zaprojektowanie strony internetowej za 1500 zł to nie licz na to,że wykona dla Ciebie indywidualny projekt.Większość wykonawców w tej cenie oferuje jedynie szablony za kilkanasciedolarów, które potem modyfikuje. Jednak jeśli chcesz mieć stronę internetową szytą na miarę to warto zapłacić więcej iotrzymać indywidualnie dopasowany projekt graficzny, spójny z wizerunkiem firmy i logotypem.

Strona internetowa — cennik

Jak udowodnilismy powyżej,  odpowiedz na pytanie „ile kosztuje strona internetowa?” nie jest oczywista. Wpływa na nią zbyt wiele czynników. Oczywiście można podać orientacyjne widełki, 200 – 20 000 zł, lecz według nas nie ma to sensu. Przecież każda strona jest inna, bo każda firma jest inna i inne są potrzeby i oczekiwania jej właściciela.Zatem, aby uczciwie podejść do sprawy, należy ją szacować indywidualnie. Tylko wtedy masz pewność, że nie przepłacisz i dokładnie wiesz co zawiera sie w cenie strony internetowej.

Przeczytaj także: Co to jest CMS? Czyli po co mi strona internetowa z CMS-em?

Zapraszamy do skorzystania z darmowego formularza wyceny. Przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą wycenę na wykonanie strony internetowej szytej na miarę Twoich potrzeb.

Przewiń do góry

Rafał

Opiekun Klienta

Chętnie odpowiem na Twoje pytania i doradzę najlepsze rozwiązania. Bezpłatna niezobowiązująca wycena!